P, 4.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hardo Pajula raamat lahkab krediidikriisi ajalooliselt

Postimees
Hardo Pajula raamat lahkab krediidikriisi ajalooliselt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hardo Pajula raamatu «Majanduslik inimene ja poliitiline loom» esitlus.
Hardo Pajula raamatu «Majanduslik inimene ja poliitiline loom» esitlus. Foto: Liis Treimann

Majandusanalüütik ja kauaaegne Postimehe kolumnist Hardo Pajula (vasakul) esitles eile EBSi puupüsti aula ees oma esimest raamatut «Majanduslik inimene ja poliitiline loom». Swedbanki värske juhatuse esimees Robert Kitt, kellel oli oma osa ka raamatu sünniloos, ütles esitlusel: «Kui on läbi loetud Niall Fergusoni «Tsivilisatsioon», David Graeberi «Debt: The First 5000 Years» ja Hardo Pajula «Majanduslik inimene ja poliitiline loom», siis pole põhimõtteliselt enam vaja ülikooli majandust õppima minnagi.»

Pajula raamatu eesmärk on asetada läänemaailma praegune krediidikriis laiemasse ajaloolisse ja teoreetilisse konteksti. Raamat jaguneb kümneks peatükiks, millest igaühes käsitleb Pajula mõnd majandusteemat õhtumaade ajaloo olulisemates punktides.

Esitluse järel kogunes palju rahvast küsima trükisooja raamatusse Pajula autogrammi – nende seas koolitaja Peep Vain (pildistamas) ja ärimees Jüri Järv. 

Tagasi üles