Rootsi on Venemaa suhtes väga ettevaatlik

Suure osa elust välispoliitikaga tegelenud aktiivne sotsiaaldemokraat Urban Ahlin püüab kohaneda parlamendispiikri neutraalse positsiooniga. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Terroriohust ja kaitsekoostööst rääkides ei tohi unustada, et oht võib tulla igast suunast ega ole seotud vaid kindlate ideedega, rääkis Rootsi parlamendi sotsiaaldemokraadist spiiker Urban  Christian Ahlin eile Postimehele.

Tellijale Tellijale

Milline mõju on Pariisis toimunud rünnakutel arutelule Rootsis? Teil on ju suur hulk immigrante ning samuti vähemalt mõnisada radikaliseerunut, kes ühinenud Lähis-Idas niinimetatud pühasõdalastega.

Ma ei ole näinud sel teemal tegelikult ühtegi arvamusküsitlust ja arvan, et on väga vale võrdsustada terrorism immigratsiooniga. Migratsioonipoliitika on midagi muud – see puudutab seda, millise vastutuse me maailmas võtame.

Maailm on kohutav paik ja väga lähedal rahuliku Euroopa piiridele on paigad, kus toimuvad koledused – Ukrainas, Iraagis ja Süürias. On oluline, et ülejäänud maailm näitaks üles solidaarsust konfliktipiirkonnas elavate inimestega.

21.01.2015 23.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto