T, 5.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rootsi on Venemaa suhtes väga ettevaatlik

Liisa Tagel
, välisuudiste toimetaja
Rootsi on Venemaa suhtes väga ettevaatlik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suure osa elust välispoliitikaga tegelenud aktiivne sotsiaaldemokraat Urban Ahlin püüab kohaneda parlamendispiikri neutraalse positsiooniga.
Suure osa elust välispoliitikaga tegelenud aktiivne sotsiaaldemokraat Urban Ahlin püüab kohaneda parlamendispiikri neutraalse positsiooniga. Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Terroriohust ja kaitsekoostööst rääkides ei tohi unustada, et oht võib tulla igast suunast ega ole seotud vaid kindlate ideedega, rääkis Rootsi parlamendi sotsiaaldemokraadist spiiker Urban  Christian Ahlin eile Postimehele.

Milline mõju on Pariisis toimunud rünnakutel arutelule Rootsis? Teil on ju suur hulk immigrante ning samuti vähemalt mõnisada radikaliseerunut, kes ühinenud Lähis-Idas niinimetatud pühasõdalastega.

Ma ei ole näinud sel teemal tegelikult ühtegi arvamusküsitlust ja arvan, et on väga vale võrdsustada terrorism immigratsiooniga. Migratsioonipoliitika on midagi muud – see puudutab seda, millise vastutuse me maailmas võtame.

Maailm on kohutav paik ja väga lähedal rahuliku Euroopa piiridele on paigad, kus toimuvad koledused – Ukrainas, Iraagis ja Süürias. On oluline, et ülejäänud maailm näitaks üles solidaarsust konfliktipiirkonnas elavate inimestega.

Tagasi üles