Sisukord
Tartu
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Vesivärviline Supilinn

2 min lugemist
Kunstnik Ago Teedema avas näituse «Paabulinn» Gildi galeriis 11. jaanuaril. Vaadata saab seda 10. veebruarini. FOTO: Kristjan Teedema

Sellega, et Ago Teedemal õnnestus abielu kaudu elama asuda Meloni tänavasse, on vedanud nii Teedemal kui ka Supilinnal ja seega Tartul tervikuna. See linnaosa sai endale läbi aegade andekaima kunstniku, milles on ka Supilinnal teeneid. 

Tellijale

Kunstiajaloolane No mida oleks andnud kaunishing Ago Teedemale Annelinn?! Supilinn on Emajõgi, põnevad aiad, salapärased puud, luuletajad ja joodikud, eriliselt vormikad naised, see on poeesia.

Aime Jõgi artiklist (Tartu Postimees, 12. jaanuar) loeme, et kunstikollektsionäär Jaak Metsalu paelub kunstniku intellekt. Muidugi kulub see ära, kuid mind võlub tema kunstis ja üldse kunstis eelkõige emotsionaalsus ja äraarvamatus. Kui Tee dema püüdis vahepeal oma kunstiga maailma parandada, siis sellega ma kaasa ei läinud.

22.01.2015 24.01.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto