T, 24.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vesivärviline Supilinn

Krista Piirimäe
, kunstiajaloolane
Vesivärviline Supilinn
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kunstnik Ago Teedema avas näituse
«Paabulinn» Gildi galeriis
11. jaanuaril. Vaadata saab seda
10. veebruarini.
Kunstnik Ago Teedema avas näituse «Paabulinn» Gildi galeriis 11. jaanuaril. Vaadata saab seda 10. veebruarini. Foto: Kristjan Teedema

Sellega, et Ago Teedemal õnnestus abielu kaudu elama asuda Meloni tänavasse, on vedanud nii Teedemal kui ka Supilinnal ja seega Tartul tervikuna. See linnaosa sai endale läbi aegade andekaima kunstniku, milles on ka Supilinnal teeneid. 

Kunstiajaloolane No mida oleks andnud kaunishing Ago Teedemale Annelinn?! Supilinn on Emajõgi, põnevad aiad, salapärased puud, luuletajad ja joodikud, eriliselt vormikad naised, see on poeesia.

Aime Jõgi artiklist (Tartu Postimees, 12. jaanuar) loeme, et kunstikollektsionäär Jaak Metsalu paelub kunstniku intellekt. Muidugi kulub see ära, kuid mind võlub tema kunstis ja üldse kunstis eelkõige emotsionaalsus ja äraarvamatus. Kui Tee dema püüdis vahepeal oma kunstiga maailma parandada, siis sellega ma kaasa ei läinud.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles