Sisukord
Välismaa
Postimees
26.01.2015
Eesti Soome professor: soomlased pole naiivsed Palju õnne Horoskoop Mälumäng Male Tagakülg Dilbert Toom uurib eurorahaga Ida-Virumaa raskusi 2601esikas Võlglaseks peetud pensionär seljatas kohtus ühistu Õiguskantsler uurib sõidukite käibemaksustamist Eesti lühiuudised Kaitseliidu Tallinna malev tähistas sünnipäeva perepäevaga Järgmise noortepeo sõnum: hoidke kullakera Isehakanud terrorivõitlejaid ähvardab kriminaalasi Saatekirjanõue on eriarstide hinnangul mõeldamatu Majandus Eesti küttefirma murrab Gazpromi selgroogu Utilitas murrab Tallinnas Gazpromi selgroogu Välismaa Soome professor: soomlased pole naiivsed Välismaa lühiuudised Saksa islamismivastane poseeris Hitlerina Naaberriigid leevendavad oma hirmu erinevalt Sõda jõudis Mariupolisse Pegidalastele ei meeldi NATO ja immigrandid, aga meeldib Venemaa Arvamus Jüri Vendik: suurriik harimatu teismelise rollis Triin Tammert: rohkem sisu, armsad poliitikud! Ahto Lobjakas: Kreeka deviis: «Ei ühtegi aitähhi enam!» Juhtkiri: sanktsioonid peavad veelgi laienema Vello Pettai: sotside valija ei ihalda koalitsiooni Keskerakonnaga Postimees 1934. aastal: keisri-liikumine Saksamaal Päeva karikatuur Sport Hõreda korvialusega Kalev/Cramost polnud Himkile vastast Spordi lühiuudised Tartu ja Selver pakkusid Kuressaares närvikõdi, TTÜ tõusis liidriks Hunt naudib Eesti luksust: sauna, õlut, seapraadi Tänak andis ässadele tormihoiatuse Vormi koguvatest sõudjatest parimad Endrekson ja Pajusalu Tarbija Kindlustusmaakler juhatab parima pakkumiseni Kommentaar Tartu Vahi elanikud said bussiühenduse Kriitiline viie tee ristmik püsib ikka ooterežiimil Ekraanid röövivad aega pabertrükiste lugemiselt Andrus Ansip: vaatan Tartut ikka linnapea pilguga Raudtee äärde kavandatakse uut lao- ja tootmishoonet Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome professor: soomlased pole naiivsed

3 min lugemist
Mika Aaltola FOTO: Sander Ilvest

Nii Soome kui ka Eesti tunnevad hirmu jääda keerulises julgeolekuolukorras üksi, ütleb Soome Välispoliitika Instituudi programmijuht ning Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete professor Mika Aaltola. Lihtsalt lahendusi sellele probleemile näevad nad erinevalt.

Tellijale Tellijale

-Mil määral on Ukraina sündmused muutnud seda, kuidas soomlased räägivad julgeolekust?

 

Alguses kõlas rohkelt väiteid, et see pole midagi, mis meid puudutaks, et peaksime hoidma distantsi. Kuid pärast märtsi ja suve jooksul sai järk-järgult aina selgemaks – eriti seoses Euroopa Liidu sanktsioonidega –, et Soome on sellega vägagi seotud, ning esimest korda ajaloos tegeleme aktiivselt Venemaa sanktsioneerimisega. Veel paari aasta eest oleks seda peetud sama võimalikuks kui ulmefilmi realiseerumist.

Õhuruumi rikkumised, teravnenud sõjaline tegevus – Rootsi allveelaeva teema – sai selgeks, et toimub midagi, mis ei piirdu Ukrainaga. Venemaa geostrateegia selgelt muutub ja selle ekspansionistlik iseloom puudutab ka meid.

24.01.2015 27.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto