Sisukord
Talisport
Tänane leht
24.01.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Horoskoop Tagakülg Dilbert Arvo Pärdi keskus ilmutas esimese raamatu Väljasaadetud itaallane Eestis tagasi 2401esikas Eesti lühiuudised Sotsid ja IRL hallis tsoonis Tõusvas joones Täpsus cum laude Tagaotsitav Eesti kodanik üritas Saksamaalt Lõuna-Ameerikasse pääseda Saaremets: Kui seda muusikanälga poleks, oleks kõik korras Majandus Super-Mario tegi seda jälle Majanduse lühiuudised Eesti linnad liiguvad nutivalgustuse poole Välismaa Küborgide taandumine Välismaa lühiuudised Sõbralik läbisaamine Kremliga tekitab küsimusi Arvamus Oliver Kund: mugav ebaselgus Postimees 1911. aastal Kõva sõna Juhtkiri: Vedur on DJ. Saaremets on vedur Super-Mario tegi seda jälle Päeva karikatuur Tõusvas joones Täpsus cum laude Küborgide taandumine Kätlin Konstabel: nali on Euroopa pärisosa Olev Remsu: pühadus, see püha pühadus Kultuur Arvo Pärdi keskus ilmutas esimese raamatu Luulehetk — hetk luules Sport Spordi lühiuudised Tänak kihutab Monte Carlos paljulubavalt Baleriin elevantide seas Eesti hoki tõuseb tuhast? Nagu filmis? Kelly Sildaru saab kokku kuuekohalise sponsorsumma Tarbija Noop: vastata tuleb ka ebameeldivatele küsimustele Suhtekorraldaja vastutab ettevõtte maine eest AK Shock-rock’i ekskuningas Jean-Luc Godard’i retrospektiiv Valitsuses kontod kaaperdatud Krafti-poiss on nüüd särgivabrikus Mati ja Volli seiklused Katastroof Otepääl Millises seisus on Eesti näitekirjandus. Vastus on raamatus. Arvustus: Iisraeli suurkuju raamat armastusest ja sõjast Luulehetk — hetk luules Arvustus: Claire imedemaal Raul Veede: üks vabadus, mida meil ei ole Kätlin Konstabel: nali on Euroopa pärisosa Kristjan Otsmann: eesmärkidest painatud ühiskond Tehisintellekt vajab maailma mõistmiseks meeli Kuidas tunda ära intelligentset arvutit? Arter Kokanduse MMi peaproov 10 aastat Euroopa Liidus Horoskoop Viirused ründavad! Erakordne kinoelamus Arter soovitab Mis on ilus? Marko Reikop: võltsi juttu ma ei viitsi rääkida Söögikoht: pelgulinna kohvikuromantika Briti saatkonna kokk soovitab: proovi vürtsikat kanakarrit Mees, kes alahindab joogat, on pehmo Läheb jälle sõnasõjaks Mahlakas Malaisias ahvidega kraaklemas Moe- ja ilukilde trendikatele Vajate muusikaõpet? Kutsuge audiitor! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti hoki tõuseb tuhast? Nagu filmis?

2 min lugemist
Ismo Lehkonen Eesti koondis juhendamas. FOTO: Mati Hiis

Aastaid on üks või teine asunud vankumatu energiaga arendama Eesti hokit uuele tasemele, kuid fööniksit pole tuhast tõusnud. Nüüd asuvad Heraklese vägiteoga võrreldavat ülesannet täitma järgmised mehed – alaliidu vastne president Rauno Parras ja äsjapalgatud Eesti jäähoki eest vastutav treener, soomlane Ismo Lehkonen.

Tellijale Tellijale

Esmalt eesmärkidest, mis on mõistagi suured, ent Lehkoneni arvates täidetavad. Seda juhul, kui kõik kulgeb nagu filmis. «Eestis tuleks alustada jõulist tegevust eelkõige rohujuure tasandil. Kui me võtame hulga pisikesi poisse ja teeme nendega tõsist tööd, siis 12–16 aasta pärast võiks Eesti end võidelda jäähoki MMil A-gruppi ja jääda sinna ka püsima.»

Teine siht, milleni võiks Lehkoneni arvates jõuda veidi varem, on saada mõni Eesti hokimees NHLi draft'i. Sel oleks märgiline tähendus, mis suurendaks märgatavalt huvi hoki vastu.

Kolmanda eesmärgi seadis Eesti hokile Parras: «Võiks jõuda kunagi sinnamaale, et meil oleks vähemalt neli nõnda tugevat meeskonda, kellega saaks mängida näiteks Läti meistrivõistlustel. Ühte superklubisse ma ei usu.»

23.01.2015 26.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto