Eesti hoki tõuseb tuhast? Nagu filmis?

Ismo Lehkonen Eesti koondis juhendamas. FOTO: Mati Hiis

Aastaid on üks või teine asunud vankumatu energiaga arendama Eesti hokit uuele tasemele, kuid fööniksit pole tuhast tõusnud. Nüüd asuvad Heraklese vägiteoga võrreldavat ülesannet täitma järgmised mehed – alaliidu vastne president Rauno Parras ja äsjapalgatud Eesti jäähoki eest vastutav treener, soomlane Ismo Lehkonen.

Tellijale Tellijale

Esmalt eesmärkidest, mis on mõistagi suured, ent Lehkoneni arvates täidetavad. Seda juhul, kui kõik kulgeb nagu filmis. «Eestis tuleks alustada jõulist tegevust eelkõige rohujuure tasandil. Kui me võtame hulga pisikesi poisse ja teeme nendega tõsist tööd, siis 12–16 aasta pärast võiks Eesti end võidelda jäähoki MMil A-gruppi ja jääda sinna ka püsima.»

Teine siht, milleni võiks Lehkoneni arvates jõuda veidi varem, on saada mõni Eesti hokimees NHLi draft'i. Sel oleks märgiline tähendus, mis suurendaks märgatavalt huvi hoki vastu.

Kolmanda eesmärgi seadis Eesti hokile Parras: «Võiks jõuda kunagi sinnamaale, et meil oleks vähemalt neli nõnda tugevat meeskonda, kellega saaks mängida näiteks Läti meistrivõistlustel. Ühte superklubisse ma ei usu.»

23.01.2015 26.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto