Sisukord
Krimi
Tänane leht
24.01.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Horoskoop Tagakülg Dilbert Arvo Pärdi keskus ilmutas esimese raamatu Väljasaadetud itaallane Eestis tagasi 2401esikas Eesti lühiuudised Sotsid ja IRL hallis tsoonis Tõusvas joones Täpsus cum laude Tagaotsitav Eesti kodanik üritas Saksamaalt Lõuna-Ameerikasse pääseda Saaremets: Kui seda muusikanälga poleks, oleks kõik korras Majandus Super-Mario tegi seda jälle Majanduse lühiuudised Eesti linnad liiguvad nutivalgustuse poole Välismaa Küborgide taandumine Välismaa lühiuudised Sõbralik läbisaamine Kremliga tekitab küsimusi Arvamus Oliver Kund: mugav ebaselgus Postimees 1911. aastal Kõva sõna Juhtkiri: Vedur on DJ. Saaremets on vedur Super-Mario tegi seda jälle Päeva karikatuur Tõusvas joones Täpsus cum laude Küborgide taandumine Kätlin Konstabel: nali on Euroopa pärisosa Olev Remsu: pühadus, see püha pühadus Kultuur Arvo Pärdi keskus ilmutas esimese raamatu Luulehetk — hetk luules Sport Spordi lühiuudised Tänak kihutab Monte Carlos paljulubavalt Baleriin elevantide seas Eesti hoki tõuseb tuhast? Nagu filmis? Kelly Sildaru saab kokku kuuekohalise sponsorsumma Tarbija Noop: vastata tuleb ka ebameeldivatele küsimustele Suhtekorraldaja vastutab ettevõtte maine eest AK Shock-rock’i ekskuningas Jean-Luc Godard’i retrospektiiv Valitsuses kontod kaaperdatud Krafti-poiss on nüüd särgivabrikus Mati ja Volli seiklused Katastroof Otepääl Millises seisus on Eesti näitekirjandus. Vastus on raamatus. Arvustus: Iisraeli suurkuju raamat armastusest ja sõjast Luulehetk — hetk luules Arvustus: Claire imedemaal Raul Veede: üks vabadus, mida meil ei ole Kätlin Konstabel: nali on Euroopa pärisosa Kristjan Otsmann: eesmärkidest painatud ühiskond Tehisintellekt vajab maailma mõistmiseks meeli Kuidas tunda ära intelligentset arvutit? Arter Kokanduse MMi peaproov 10 aastat Euroopa Liidus Horoskoop Viirused ründavad! Erakordne kinoelamus Arter soovitab Mis on ilus? Marko Reikop: võltsi juttu ma ei viitsi rääkida Söögikoht: pelgulinna kohvikuromantika Briti saatkonna kokk soovitab: proovi vürtsikat kanakarrit Mees, kes alahindab joogat, on pehmo Läheb jälle sõnasõjaks Mahlakas Malaisias ahvidega kraaklemas Moe- ja ilukilde trendikatele Vajate muusikaõpet? Kutsuge audiitor! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tagaotsitav Eesti kodanik üritas Saksamaalt Lõuna-Ameerikasse pääseda

1 min lugemist
Frankfurti lennujaam. FOTO: SCANPIX

Saksa politsei tabas esmaspäeval korduvalt karistatud ja 2013. aasta lõpus tagaotsitavaks kuulutatud Eesti kodaniku Maksim Surkovi, kes üritas Frankfurdi lennujaamast Lõuna-Ameerikasse reisida.

Narkojoobes autojuhtimise eest süüdi mõistetud ja karistuse kandmisest hoidunud 33-aastane Surkov võeti Frankfurdi politsei teatel kinni lennujaamas, kus ta üritas minna Colombiasse väljuvale lennukile. Dokumendikontrolli käigus avastati, et mehe kohta on välja antud Euroopa vahistamismäärus, ning sellest teavitati korrakaitsjaid.

Juba kolmel korral kriminaalkorras karistatud seadusrikkuja jäi 2012. aasta oktoobris Tallinnas politseile vahele narkojoobes olles sõiduki juhtimisega. Kolm kuud hiljem mõistis Harju maakohus mehe süüdi ja karistas teda kuuekuulise vangistusega. Surkov tunnistas end täielikult süüdi ja kahetses toimepandut. Otsusele lisati tingimuseks, et vangistust ei pöörata täitmisele, kui Surkov ei pane katseaja (kahe aasta) jooksul toime uut kuritegu ja täidab kontrollnõudeid. Samuti võeti temalt kolmeks kuuks juhtimisõigus.

2013. aasta novembris teatas kriminaalhooldaja kohtule, et Surkov ei ilmunud registreerimisele ega ela enam kohtule antud aadressil. Ta tegi ettepaneku pöörata Surkovile mõistetud vangistus täitmisele. Pärast seda toimunud kohtuistungile Surkov ei tulnud ning 5. detsembril kuulutati ta tagaotsitavaks. Aasta hiljem ehk 19. detsembril 2014 kirjutas Harju maakohus välja Euroopa vahistamismääruse.

Täpselt kuu aega hiljem sammus Surkov Saksamaal Frankfurdi lennujaama uksest sisse. Näpus oli tal pilet Colombia pealinna Bogotasse. Lennujaamas kasutas ta automatiseeritud dokumendikontrolli EasyPass, mis on mõeldud elektroonilist passi omavatele Euroopa Liidu kodanikele. Põgeniku plaan ebaõnnestus, sest EasyPass tuvastas, et ta on tagaotsitav ja edastas teate politseile.

Lennujaama saabunud korrakaitsjad võtsid tagaotsitava kinni ning Surkov ootab nüüd väljaandmist Eestile, kus ta peab vangi minema.

Seotud lood
23.01.2015 26.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto