Sisukord
Arvamus
Tänane leht
24.01.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Horoskoop Tagakülg Dilbert Arvo Pärdi keskus ilmutas esimese raamatu Väljasaadetud itaallane Eestis tagasi 2401esikas Eesti lühiuudised Sotsid ja IRL hallis tsoonis Tõusvas joones Täpsus cum laude Tagaotsitav Eesti kodanik üritas Saksamaalt Lõuna-Ameerikasse pääseda Saaremets: Kui seda muusikanälga poleks, oleks kõik korras Majandus Super-Mario tegi seda jälle Majanduse lühiuudised Eesti linnad liiguvad nutivalgustuse poole Välismaa Küborgide taandumine Välismaa lühiuudised Sõbralik läbisaamine Kremliga tekitab küsimusi Arvamus Oliver Kund: mugav ebaselgus Postimees 1911. aastal Kõva sõna Juhtkiri: Vedur on DJ. Saaremets on vedur Super-Mario tegi seda jälle Päeva karikatuur Tõusvas joones Täpsus cum laude Küborgide taandumine Kätlin Konstabel: nali on Euroopa pärisosa Olev Remsu: pühadus, see püha pühadus Kultuur Arvo Pärdi keskus ilmutas esimese raamatu Luulehetk — hetk luules Sport Spordi lühiuudised Tänak kihutab Monte Carlos paljulubavalt Baleriin elevantide seas Eesti hoki tõuseb tuhast? Nagu filmis? Kelly Sildaru saab kokku kuuekohalise sponsorsumma Tarbija Noop: vastata tuleb ka ebameeldivatele küsimustele Suhtekorraldaja vastutab ettevõtte maine eest AK Shock-rock’i ekskuningas Jean-Luc Godard’i retrospektiiv Valitsuses kontod kaaperdatud Krafti-poiss on nüüd särgivabrikus Mati ja Volli seiklused Katastroof Otepääl Millises seisus on Eesti näitekirjandus. Vastus on raamatus. Arvustus: Iisraeli suurkuju raamat armastusest ja sõjast Luulehetk — hetk luules Arvustus: Claire imedemaal Raul Veede: üks vabadus, mida meil ei ole Kätlin Konstabel: nali on Euroopa pärisosa Kristjan Otsmann: eesmärkidest painatud ühiskond Tehisintellekt vajab maailma mõistmiseks meeli Kuidas tunda ära intelligentset arvutit? Arter Kokanduse MMi peaproov 10 aastat Euroopa Liidus Horoskoop Viirused ründavad! Erakordne kinoelamus Arter soovitab Mis on ilus? Marko Reikop: võltsi juttu ma ei viitsi rääkida Söögikoht: pelgulinna kohvikuromantika Briti saatkonna kokk soovitab: proovi vürtsikat kanakarrit Mees, kes alahindab joogat, on pehmo Läheb jälle sõnasõjaks Mahlakas Malaisias ahvidega kraaklemas Moe- ja ilukilde trendikatele Vajate muusikaõpet? Kutsuge audiitor! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: Vedur on DJ. Saaremets on vedur

2 min lugemist

Postimehe kultuuritoimetus on üldiselt üks rahulik paik. Raamatu- ja plaadivirnade vahel ei saagi kõvemat häält teha, ja ülejäänud toimetuse katkematust telefonihelinast (mõnd eriti tüütut tooni oskavad kõik juba peast ümiseda) ja kõvahäälsetest aruteludest on see veidi eemal. Tavaliselt see kõik muutub ühel päeval aastas, kui Postimehe Kultuurivedurit valitakse. Reeglid on karmid: kõik kultuuritoimetuse töötajad peavad jõudma ühele meelele.

Aga sel aastal – täielik pettumus. Vaidlus jäi ära. Niipea kui keegi Saaremetsa nime välja käis, kahurid vaikisid, muusad rääkisid ja pea-aegu võis kuulda kedagi mühatamas: Ludwig Sander, all right.

Tellijale Tellijale

Muusik ja DJ, seda muidugi, aga see on köömes. Saaremets on õpetaja. «Vibratsioon» on Raadio 2 eetris olnud 1993. aastast alates. Mäletate veel üheksakümnendaid? Mingit Youtube’i polnud olemas, rääkimata Spotifyst, Groovesharkist või Last.fm-ist. Polnud ka võimalik kuhugi minna. Teoorias, jah. Praktikas, praktiliselt võimatu. Mis London? Mis New York? Unustage ära. Saaremets ja «Vibratsioon» oli enam-vähem ainuke pragu alternatiivsesse kultuuriruumi. Ameerika Hääle kultuuriline versioon. Aken siis, kui aknaid ei olnud. Värske õhk. Tunnel teise maailma. Auk ajas. Järeleaitamistunnid.

Neile, kes alternatiivmuusika nimetuse peale ignorantselt puhisevad, ei saa seda pahaks panna, kuid saab meenutada, et suurem osa sellest muusikast, mis toona «alternatiivse» nime kandis, on praegu lihtsalt väga hea popp. On veel tõestust vaja?

23.01.2015 26.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto