Sisukord
Eesti
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Eesti soost äriguru Harry Männil oli noorena kõva poksiharrastaja. Aktiivne spordimees oli ta hiljemgi. Ühel alal on ta tulnud koguni mitmekordseks Venezuela meistriks. Mis alal?

2. Venedikt Jerofejevi proosapoeemis «Moskva-Petuški» (1969, Ott Arderi eestinduses 1999) on kirjas kokteiliretsept, mille järgi kokku segatud rüübe polevatki jook, vaid lausa sfääride muusika. «Rupskiraspeli»-nimelise kokteili abiosised on šampoon «Sadko – rikas külaline» – 30 grammi, liim «BF» – 15 grammi, kõõmavastane vahend «Karmasin» – 70 grammi, piduriõli – 30 grammi, desinsektaal pisiparasiitide hävitamiseks – 20 grammi. Mis on peaosa, mida on selles joogis 100 grammi?

3. Pyla düün on Euroopa kõrgeim liivaluide. Düüni maht on 60 miljonit kuupmeetrit, laius 500 meetrit, kõrgus 130 meetrit. Mis riigis asub Pyla düün?

4. Millise puu rahvapärane nimetus on nõglapuu?

5. Kes eesti meesnäitlejatest pälvisid viimasena Eesti NSV rahvakunstniku nimetuse?

----------------------

Vastused:

1. Veesuusatamises.

2. Žiguli õlu.

3. Prantsusmaa edelaosas Atlandi ookeani ääres, täpsemalt Biskaia lahe ääres Bordeaux’st umbes 60 kilomeetri kaugusel.

4. Kuusk.

5. Rein Malmsten ja Aarne-Mati Üksküla.

Seotud lood
    17.02.2020 18.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto