Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Saatekirjanõue on eriarstide hinnangul mõeldamatu

Põhja-Eesti regionaalhaigla silmaarst dr Kai Noor ütles, et saatekirja nõue silmaarsti külastamiseks pikendaks patsientide järjekorda veelgi. FOTO: Tairo Lutter

Ravijärjekordade lühendamise eesmärgil kaalub haigekassa mõne eriala, eriti naha-suguhaiguste arsti ja silmaarsti puhul saatekirjanõude kehtestamist, ent tohtrite hinnangul suurendaks see tarbetult perearstide töökoormust ja tooks kaasa veel rohkem probleeme.

Tellijale Tellijale

«Eriarstiabi raviasutused on pikkade ravijärjekordade ühe põhjusena korduvalt viidanud ressursside ebaefektiivsele kasutusele ehk toonud välja, et aeg-ajalt või teatud erialade puhul sagedamini jõuavad eriarsti kabinetti patsiendid, kelle terviseküsimuse saaks lahendada perearst,» selgitas kavandatava muudatuse tagamaid haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross.

Trauma, kroonilise haiguse, tuberkuloosi, silmahaiguse, naha- või suguhaiguse puhul, günekoloogilise või psühhiaatrilise abi saamiseks ning ka laste hambaravis pääseb praegu eriarsti juurde ilma saatekirjata, kuid see võib samas tähendada kahte-kolme kuud ootamist. Perearsti vastuvõtule saab aga reeglina kuni viie tööpäeva jooksul.

24.01.2015 27.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto