Sisukord
Uudised
Postimees
26.01.2015
Eesti Soome professor: soomlased pole naiivsed Palju õnne Horoskoop Mälumäng Male Tagakülg Dilbert Toom uurib eurorahaga Ida-Virumaa raskusi 2601esikas Võlglaseks peetud pensionär seljatas kohtus ühistu Õiguskantsler uurib sõidukite käibemaksustamist Eesti lühiuudised Kaitseliidu Tallinna malev tähistas sünnipäeva perepäevaga Järgmise noortepeo sõnum: hoidke kullakera Isehakanud terrorivõitlejaid ähvardab kriminaalasi Saatekirjanõue on eriarstide hinnangul mõeldamatu Majandus Eesti küttefirma murrab Gazpromi selgroogu Utilitas murrab Tallinnas Gazpromi selgroogu Välismaa Soome professor: soomlased pole naiivsed Välismaa lühiuudised Saksa islamismivastane poseeris Hitlerina Naaberriigid leevendavad oma hirmu erinevalt Sõda jõudis Mariupolisse Pegidalastele ei meeldi NATO ja immigrandid, aga meeldib Venemaa Arvamus Jüri Vendik: suurriik harimatu teismelise rollis Triin Tammert: rohkem sisu, armsad poliitikud! Ahto Lobjakas: Kreeka deviis: «Ei ühtegi aitähhi enam!» Juhtkiri: sanktsioonid peavad veelgi laienema Vello Pettai: sotside valija ei ihalda koalitsiooni Keskerakonnaga Postimees 1934. aastal: keisri-liikumine Saksamaal Päeva karikatuur Sport Hõreda korvialusega Kalev/Cramost polnud Himkile vastast Spordi lühiuudised Tartu ja Selver pakkusid Kuressaares närvikõdi, TTÜ tõusis liidriks Hunt naudib Eesti luksust: sauna, õlut, seapraadi Tänak andis ässadele tormihoiatuse Vormi koguvatest sõudjatest parimad Endrekson ja Pajusalu Tarbija Kindlustusmaakler juhatab parima pakkumiseni Kommentaar Tartu Vahi elanikud said bussiühenduse Kriitiline viie tee ristmik püsib ikka ooterežiimil Ekraanid röövivad aega pabertrükiste lugemiselt Andrus Ansip: vaatan Tartut ikka linnapea pilguga Raudtee äärde kavandatakse uut lao- ja tootmishoonet Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ekraanid röövivad aega pabertrükiste lugemiselt

3 min lugemist
FOTO: TPM

Elustiili muutused, demograafiline olukord ja eelarvelised küsimused on avaldanud raamatukogundusele suurt mõju. Tartu linnaraamatukogu võttis eelmise aasta kokku ja leidis, et taas on lugejaid, külastusi ja laenutusi vähem.

Tellijale Tellijale

Linnaraamatukogu 36 700 lugejast kasutas raamatukogu mullu 30 300, mida on umbes kolm protsenti vähem kui 2013. aastal. Raamatukogu reaalseid külastusi (veebi vahendusel on eraldi) oli ümmarguselt 522 400, mis tähendab vähenemist 10 protsenti. Laenutusi oli mullu kokku 1,16 miljonit ehk viis protsenti vähem kui aastal 2013.

Raamatukogu direktori Asko Tamme sõnul on need arvud praeguseks juba neljandat-viiendat aastat languses.

«Kui aga vaadata pikemalt tagasi, näiteks aastani 2001, mil ma asusin linnaraamatukogu direktorina tööle, siis on meie laenutuste arv kasvanud pisut enam kui üks protsent,» lisas ta. «Need arvud liiguvad: lähevad mingil perioodil üles ja mingil perioodil kukuvad, tõuse ja langusi toimub kogu aeg.»

24.01.2015 27.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto