Sisukord
Uudised
Postimees
26.01.2015
Eesti Soome professor: soomlased pole naiivsed Palju õnne Horoskoop Mälumäng Male Tagakülg Dilbert Toom uurib eurorahaga Ida-Virumaa raskusi 2601esikas Võlglaseks peetud pensionär seljatas kohtus ühistu Õiguskantsler uurib sõidukite käibemaksustamist Eesti lühiuudised Kaitseliidu Tallinna malev tähistas sünnipäeva perepäevaga Järgmise noortepeo sõnum: hoidke kullakera Isehakanud terrorivõitlejaid ähvardab kriminaalasi Saatekirjanõue on eriarstide hinnangul mõeldamatu Majandus Eesti küttefirma murrab Gazpromi selgroogu Utilitas murrab Tallinnas Gazpromi selgroogu Välismaa Soome professor: soomlased pole naiivsed Välismaa lühiuudised Saksa islamismivastane poseeris Hitlerina Naaberriigid leevendavad oma hirmu erinevalt Sõda jõudis Mariupolisse Pegidalastele ei meeldi NATO ja immigrandid, aga meeldib Venemaa Arvamus Jüri Vendik: suurriik harimatu teismelise rollis Triin Tammert: rohkem sisu, armsad poliitikud! Ahto Lobjakas: Kreeka deviis: «Ei ühtegi aitähhi enam!» Juhtkiri: sanktsioonid peavad veelgi laienema Vello Pettai: sotside valija ei ihalda koalitsiooni Keskerakonnaga Postimees 1934. aastal: keisri-liikumine Saksamaal Päeva karikatuur Sport Hõreda korvialusega Kalev/Cramost polnud Himkile vastast Spordi lühiuudised Tartu ja Selver pakkusid Kuressaares närvikõdi, TTÜ tõusis liidriks Hunt naudib Eesti luksust: sauna, õlut, seapraadi Tänak andis ässadele tormihoiatuse Vormi koguvatest sõudjatest parimad Endrekson ja Pajusalu Tarbija Kindlustusmaakler juhatab parima pakkumiseni Kommentaar Tartu Vahi elanikud said bussiühenduse Kriitiline viie tee ristmik püsib ikka ooterežiimil Ekraanid röövivad aega pabertrükiste lugemiselt Andrus Ansip: vaatan Tartut ikka linnapea pilguga Raudtee äärde kavandatakse uut lao- ja tootmishoonet Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Ansip: vaatan Tartut ikka linnapea pilguga

11 min lugemist
Andrus Ansip FOTO: Margus Ansu

Ekspeaminister ja praegune Euroopa Komisjoni digitaalse ühisturu asepresident Andrus Ansip satub kodulinna aina harvem, kuid tunnistab, et vaatab Tartut endiselt linnapea pilguga.

Tellijale Tellijale

Kui tihti te nüüd Tartusse jõuate?

Olen nii lühikest aega olnud Euroopa Komisjonis, mistõttu on raske sellist üldistust teha. Näiteks järgmisel kuul ma ilmselt ei satu Tartusse, aga märtsis tulen jälle.

Kui kord kuus saaks käia, oleksin väga rahul. Rohkemaks võimalust ei jää. Ja kui see sagedus on kord kahe kuu jooksul, lepin ka sellega.

See tähendab, et selle aasta Tartu maraton jääb vahele? 

Jah. Mitte ainult sellepärast, et mul on muud kohustused, vaid ka seetõttu, et Brüsselis pole lund. Vaid ühe korra olen näinud, kui seal lund sadas. Ja suusakilomeetreid olen sel aastal kogunud vast 60. Ma loodan, et need ei jää viimaseks, aga ei saa välistada.

Aga mul on Brüsselis jalgratas ja ma käin tööl jalgsi. Sõltumata ilmast. Minu kodu asub töökohast umbes kahe kilomeetri kaugusel. Tänapäeval on ju kõigil äpid taskus ... Mul tuleb kümme tuhat sammu päevas täis.

Näiteks sel (eelmisel – toim) nädalal on mul käidud keskmiselt 11 208 sammu päevas, mis teeb 8,12 kilomeetrit.

Kui te Brüsselist koju tulete, siis lendate lennukiga Tallinna ja sõidate sealt autoga Tartusse?

Jah.

Miks te ei kasuta Helsingi-Tartu lennuliini, et toetada Tartu lennuliiklust?

Helsingis tuleks sel juhul viis tundi oodata.  Ma isegi ei ole seda kaalunud, sest see on nii pikk aeg. Minul seda kusagilt võtta ei ole. Kui ma tulen nädalavahetusel Eestisse, on aega nagunii vähe. Juba pühapäeval tuleb tagasi minna, sest esmaspäeval tuleb vara tööl olla. Ma ei kujuta ette, et ma võiksin kusagil lihtsalt oodata.

Möödunud korral läksin rongiga Tallinnasse. Ülemiste jaamast on vaid paarsada meetrit üle muruplatsi lennujaama. Tegelikult võiks see ühendus olla seal mugavam.

Lennunduses kehtib kolme tunni reegel. Kui lennujaam asub kolme tunni autosõidu kaugusel, siis selles raadiuses teistel lennujaamadel konkurentsivõimalusi peaagu pole.

Tartu lennujaamal siis pikka pidu ei ole?

Ma ei taha nüüd kohe seda väita, aga seda, et ta muutub võrdväärseks Tallinna või Riia lennujaamaga, ei võta keegi tõsiselt. Ilma toetuseta on sellise lennujaama ülalpidamine suhteliselt raske.

24.01.2015 27.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto