Sisukord
Arvamus
Postimees
26.01.2015
Eesti Soome professor: soomlased pole naiivsed Palju õnne Horoskoop Mälumäng Male Tagakülg Dilbert Toom uurib eurorahaga Ida-Virumaa raskusi 2601esikas Võlglaseks peetud pensionär seljatas kohtus ühistu Õiguskantsler uurib sõidukite käibemaksustamist Eesti lühiuudised Kaitseliidu Tallinna malev tähistas sünnipäeva perepäevaga Järgmise noortepeo sõnum: hoidke kullakera Isehakanud terrorivõitlejaid ähvardab kriminaalasi Saatekirjanõue on eriarstide hinnangul mõeldamatu Majandus Eesti küttefirma murrab Gazpromi selgroogu Utilitas murrab Tallinnas Gazpromi selgroogu Välismaa Soome professor: soomlased pole naiivsed Välismaa lühiuudised Saksa islamismivastane poseeris Hitlerina Naaberriigid leevendavad oma hirmu erinevalt Sõda jõudis Mariupolisse Pegidalastele ei meeldi NATO ja immigrandid, aga meeldib Venemaa Arvamus Jüri Vendik: suurriik harimatu teismelise rollis Triin Tammert: rohkem sisu, armsad poliitikud! Ahto Lobjakas: Kreeka deviis: «Ei ühtegi aitähhi enam!» Juhtkiri: sanktsioonid peavad veelgi laienema Vello Pettai: sotside valija ei ihalda koalitsiooni Keskerakonnaga Postimees 1934. aastal: keisri-liikumine Saksamaal Päeva karikatuur Sport Hõreda korvialusega Kalev/Cramost polnud Himkile vastast Spordi lühiuudised Tartu ja Selver pakkusid Kuressaares närvikõdi, TTÜ tõusis liidriks Hunt naudib Eesti luksust: sauna, õlut, seapraadi Tänak andis ässadele tormihoiatuse Vormi koguvatest sõudjatest parimad Endrekson ja Pajusalu Tarbija Kindlustusmaakler juhatab parima pakkumiseni Kommentaar Tartu Vahi elanikud said bussiühenduse Kriitiline viie tee ristmik püsib ikka ooterežiimil Ekraanid röövivad aega pabertrükiste lugemiselt Andrus Ansip: vaatan Tartut ikka linnapea pilguga Raudtee äärde kavandatakse uut lao- ja tootmishoonet Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Vendik: suurriik harimatu teismelise rollis

4 min lugemist
Jüri Vendik FOTO: Erakogu

Postimehe Moskva kolumnist Jüri Vendik analüüsib, miks separatistid ja Kreml on Ida-Ukrainas taas verisemaks muutunud. Kremli ajendite kirjeldamiseks kõnestambist «nad juhivad rahva tähelepanu siseprobleemidelt kõrvale» ilmselt ei piisa.

Tellijale Tellijale

Praegu on Kreml selgelt kaotaja rollis. Unistus suurest «Novorossijast» on sama hästi kui maha maetud, olukord «vene maailma» vallutatud aladel, isegi Krimmis, on nutune, Venemaa enda majandus langeb, Ukraina on läinud.

Võib-olla tahab kollektiivne Putin selles olukorras meeleheitlikult võtta, mida veel võtta annab, küll mitte päris iga hinna, kuid üsnagi kõrge hinna eest. Tahab tõestada endale ja maailmale, et miski pole veel kaotatud.

See võib haakuda ka sooviga Ukraina riiki kättemaksuks «isepäisuse» eest kui mitte oma vasalliks muuta, siis vähemalt halvata.

Võib oletada, et olukorda teravdades tahab Moskva rahuläbirääkimiste pooli šantažeerida, samas näidata, et «keegi ei tohi Venemaaga jõupositsioonilt rääkida» – kui tsiteerida Lavrovi –, et ähvardused ja sanktsioonid ei toimi.

Lõppude lõpuks võib Venemaa niiviisi käituda samal põhjusel, miks siinkirjutaja lapsepõlves Lasnamäel olid kõik sealsed bussipeatuseputkad sodiks pekstud. «No miks sa ometi niimoodi tegid?!» – «Õõõõh... Ei tea. Niisama.» Noor hing, juurdlev mõistus kompab lubatu piiri ja ihkab vabanemist täiskasvanute maailma reeglitest. Kahju küll, et vistrikulise harimatu teismelise rollis on praegusel juhul suurriik, mille esindajad tavatsevad uhkustada selle tuhandeaastase ajaloo üle.

24.01.2015 27.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto