Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vello Pettai: sotside valija ei ihalda koalitsiooni Keskerakonnaga

Vello Pettai FOTO: Sille Annuk

Värske TNS Emori valimiseelne küsitlus tekitas elevust, kuna selle järgi olla Vabaerakonna (VE) toetusprotsent kaheksa ja seega oleks uuel erakonnal vaat et kindel pääs parlamenti.

Tellijale Tellijale

Erakond ei ole ju välja tulnud mingite eriliste programmiliste seisukohtadega. Lubadus avardada meie poliitilist maastikku, tehes muudatusi valimisseaduses ning erakondade riiklikus rahastamises, vastab küll ootustele, mis tekkisid paljudel valijatel pärast «Harta 12» avalikustamist ning Rahvakogu protsessi.

Kuid otsest seost Vabaerakonna ja toonaste sündmuste vahel ei ole. VE ei kasvanud välja tollaste tegijate seast. Pigem koosneb praegune valimisnimekiri peaasjalikult nn kampsunitest, kes on viimastel aastatel IRList lahku löönud sooviga taotleda avatumat poliitikat. Mõistagi on nendele lisandunud tubli hulk tuntud kultuuritegelasi. Ent kui praeguse üleriigilise nimekirja põhjal peaksid Toompeale pääsema esimesed kaheksa kandidaati, oleksid pooled nendest omaaegsed IRLi liikmed.

24.01.2015 27.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto