Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Postimees 1934. aastal: keisri-liikumine Saksamaal

1 min lugemist

Lisaks ususõdadele ähvardab Hitleri valitsust veel üks uus hädaoht. Viimasel ajal on Saksamaal jälle saanud õige populaarseks monarhia jaluleseadmine. Liikumine areneb «Hohenzollernverband» nime all, milline organisatsioon lühikese aja jooksul on avanud osakonnad kõikides Saksamaa osades.

Tellijale

Monarhilise liikumise eesotsas seisavad nähtavasti suurmaaomanikud ja osa kõrgematest riigiametnikkudest, kes mõlemad hitlerismist tugevasti pettunud. Hohenzollernite jalaleseadmisest loodavad mõisnikud oma võlastunud suurmaapidamiste päästmist, «salanõunikkude» klass – endise eesõigustatud seisukorra jaluleseadmist.

Et monarhistid leiavad teatavat vastukaja isegi kodanikkude laiemate hulkade keskel, seda näitab ühe Reiniäärse «Gauführeri» üleskutse, milles kuulutati monarhistlisele liikumisele sõda. Saksa rahval, öeldi teadaandes, on ainult üks juht – Adolf Hitler, kes juba on avalikult deklareerinud, et riigivõim ei kuulu praegu aktuaalsete küsimuste hulka. Ka põllutööminister ja mõned teised suurused on avalikult võtnud sõna «reaktsiooni» hädaohu kohta.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto