Sisukord
Välismaa
Postimees
26.01.2015
Eesti Soome professor: soomlased pole naiivsed Palju õnne Horoskoop Mälumäng Male Tagakülg Dilbert Toom uurib eurorahaga Ida-Virumaa raskusi 2601esikas Võlglaseks peetud pensionär seljatas kohtus ühistu Õiguskantsler uurib sõidukite käibemaksustamist Eesti lühiuudised Kaitseliidu Tallinna malev tähistas sünnipäeva perepäevaga Järgmise noortepeo sõnum: hoidke kullakera Isehakanud terrorivõitlejaid ähvardab kriminaalasi Saatekirjanõue on eriarstide hinnangul mõeldamatu Majandus Eesti küttefirma murrab Gazpromi selgroogu Utilitas murrab Tallinnas Gazpromi selgroogu Välismaa Soome professor: soomlased pole naiivsed Välismaa lühiuudised Saksa islamismivastane poseeris Hitlerina Naaberriigid leevendavad oma hirmu erinevalt Sõda jõudis Mariupolisse Pegidalastele ei meeldi NATO ja immigrandid, aga meeldib Venemaa Arvamus Jüri Vendik: suurriik harimatu teismelise rollis Triin Tammert: rohkem sisu, armsad poliitikud! Ahto Lobjakas: Kreeka deviis: «Ei ühtegi aitähhi enam!» Juhtkiri: sanktsioonid peavad veelgi laienema Vello Pettai: sotside valija ei ihalda koalitsiooni Keskerakonnaga Postimees 1934. aastal: keisri-liikumine Saksamaal Päeva karikatuur Sport Hõreda korvialusega Kalev/Cramost polnud Himkile vastast Spordi lühiuudised Tartu ja Selver pakkusid Kuressaares närvikõdi, TTÜ tõusis liidriks Hunt naudib Eesti luksust: sauna, õlut, seapraadi Tänak andis ässadele tormihoiatuse Vormi koguvatest sõudjatest parimad Endrekson ja Pajusalu Tarbija Kindlustusmaakler juhatab parima pakkumiseni Kommentaar Tartu Vahi elanikud said bussiühenduse Kriitiline viie tee ristmik püsib ikka ooterežiimil Ekraanid röövivad aega pabertrükiste lugemiselt Andrus Ansip: vaatan Tartut ikka linnapea pilguga Raudtee äärde kavandatakse uut lao- ja tootmishoonet Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pegidalastele ei meeldi NATO ja immigrandid, aga meeldib Venemaa

3 min lugemist
Viola teatel on temagi separatist. FOTO: Ivar Veermäe

Islamiseerumisvastase Pegida korraldatud meeleavaldusele kogunes eile Dresdenis politsei hinnangul umbes 17 500 inimest, kuid arusaam, et nad kõik kardavad moslemite ülevõimu, hajub inimestega vesteldes kiiresti kiiresti. Meeleavaldajaid ühendab eelkõige see, et nad on rahulolematud, kuid rahulolematuse allikaid on otsatult palju ja põhjused sõltuvad eelkõige protestijate isiklikest eelistustest.   

Tellijale Tellijale

Pensionär Gerhardile ei valmista niipalju muret väidetav islamiseerumioht kui Saksamaa praegune Venemaa-poliitika. «Eestlastega pole sellest mõtet rääkida, te olete ju NATOs,» sõnab ta alustuseks. Et seda on ka Saksamaa, pole mõtet öelda – Gerhardi järgmine idee ongi, et riik võiks sealt välja astuda. «Mina elasin üle Dresdeni pommitamise, kui ameeriklased ja britid linna maatasa tegid, ja nüüd peame nendega koos nende sõdu pidama. Mina sellega nõus ei ole,» sõnab ta.

Pegida protestijad eelistavad avaldada vaid oma eesnime, sest nende sõnul tuleb olla valvas, kuna Lügenpresse – nii viitavad pegidalased Saksamaa ja ka teiste riikide meediale, mis nende sõnul Pegidat natsiühendusena kujutada üritab – võib nende sõnu ei tea kuidas väänata. 

24.01.2015 27.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto