Sisukord
Arvamus
Postimees
26.01.2015
Eesti Soome professor: soomlased pole naiivsed Palju õnne Horoskoop Mälumäng Male Tagakülg Dilbert Toom uurib eurorahaga Ida-Virumaa raskusi 2601esikas Võlglaseks peetud pensionär seljatas kohtus ühistu Õiguskantsler uurib sõidukite käibemaksustamist Eesti lühiuudised Kaitseliidu Tallinna malev tähistas sünnipäeva perepäevaga Järgmise noortepeo sõnum: hoidke kullakera Isehakanud terrorivõitlejaid ähvardab kriminaalasi Saatekirjanõue on eriarstide hinnangul mõeldamatu Majandus Eesti küttefirma murrab Gazpromi selgroogu Utilitas murrab Tallinnas Gazpromi selgroogu Välismaa Soome professor: soomlased pole naiivsed Välismaa lühiuudised Saksa islamismivastane poseeris Hitlerina Naaberriigid leevendavad oma hirmu erinevalt Sõda jõudis Mariupolisse Pegidalastele ei meeldi NATO ja immigrandid, aga meeldib Venemaa Arvamus Jüri Vendik: suurriik harimatu teismelise rollis Triin Tammert: rohkem sisu, armsad poliitikud! Ahto Lobjakas: Kreeka deviis: «Ei ühtegi aitähhi enam!» Juhtkiri: sanktsioonid peavad veelgi laienema Vello Pettai: sotside valija ei ihalda koalitsiooni Keskerakonnaga Postimees 1934. aastal: keisri-liikumine Saksamaal Päeva karikatuur Sport Hõreda korvialusega Kalev/Cramost polnud Himkile vastast Spordi lühiuudised Tartu ja Selver pakkusid Kuressaares närvikõdi, TTÜ tõusis liidriks Hunt naudib Eesti luksust: sauna, õlut, seapraadi Tänak andis ässadele tormihoiatuse Vormi koguvatest sõudjatest parimad Endrekson ja Pajusalu Tarbija Kindlustusmaakler juhatab parima pakkumiseni Kommentaar Tartu Vahi elanikud said bussiühenduse Kriitiline viie tee ristmik püsib ikka ooterežiimil Ekraanid röövivad aega pabertrükiste lugemiselt Andrus Ansip: vaatan Tartut ikka linnapea pilguga Raudtee äärde kavandatakse uut lao- ja tootmishoonet Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: sanktsioonid peavad veelgi laienema

2 min lugemist

Kui veel üle-eelmisel nädalal võis teatava veendumusega ennustada, et osas Euroopa Liidu liikmesriikides kogub sel aastal hoogu arutelu Venemaa ohjeldamiseks mõeldud sanktsioonide lõdvendamise üle, siis oma eelmise nädala käitumisega tühistas Kreml ise argumendid sanktsioonide lõdvendamiseks. Praeguseks peaks kõigile, ka tahtlikult pimedatele, olema päevselge, et ei Kreml ega selle toetatud separatistid täida vaherahu tingimusi.

Tellijale Tellijale

Sõna «rahu» kasutamine oli enam kui küsitav ka varem. Tavamõistusele jääb – küllap peabki jääma – arusaamatuks, et on «rahu», mille ajal peetakse lahinguid, tulistatakse rakette ning hukkuvad sajad ja sajad inimesed.

Viimastel kuudel tõid mitmed analüütikud esile võimaluse, et võib-olla polnudki Kremli kontroll Ida-Ukraina separatistide üle nii tugev, nagu varem arvati. Et võib-olla oli tõsi, et need lihtsalt ei allunud Kremli korraldustele vaherahu tingimustest kinni pidada. Isegi kui see oli mingites aspektides nii, on praeguseks ilmselge, et Venemaa tegutseb taas Ida-Ukrainas väga aktiivselt separatistide poolel.

24.01.2015 27.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto