T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Juhtkiri: sanktsioonid peavad veelgi laienema

Juhtkiri: sanktsioonid peavad veelgi laienema
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kui veel üle-eelmisel nädalal võis teatava veendumusega ennustada, et osas Euroopa Liidu liikmesriikides kogub sel aastal hoogu arutelu Venemaa ohjeldamiseks mõeldud sanktsioonide lõdvendamise üle, siis oma eelmise nädala käitumisega tühistas Kreml ise argumendid sanktsioonide lõdvendamiseks. Praeguseks peaks kõigile, ka tahtlikult pimedatele, olema päevselge, et ei Kreml ega selle toetatud separatistid täida vaherahu tingimusi.

Sõna «rahu» kasutamine oli enam kui küsitav ka varem. Tavamõistusele jääb – küllap peabki jääma – arusaamatuks, et on «rahu», mille ajal peetakse lahinguid, tulistatakse rakette ning hukkuvad sajad ja sajad inimesed.

Viimastel kuudel tõid mitmed analüütikud esile võimaluse, et võib-olla polnudki Kremli kontroll Ida-Ukraina separatistide üle nii tugev, nagu varem arvati. Et võib-olla oli tõsi, et need lihtsalt ei allunud Kremli korraldustele vaherahu tingimustest kinni pidada. Isegi kui see oli mingites aspektides nii, on praeguseks ilmselge, et Venemaa tegutseb taas Ida-Ukrainas väga aktiivselt separatistide poolel.

Tagasi üles