Sisukord
Eesti
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Selle ülemaailmse organisatsiooni esimene peadirektor oli inglise teadlane Sir Julian Sorell Huxley, 2009. aastast on juhiks Bulgaaria poliitik Irina Bokova. Mis organisatsioon?

2. Ta on ainsa iluuisutajana tulnud järjest kümme korda maailmameistriks ja võitnud kolm olümpiakulda. Kes?

3. Obie auhind (Obie Award) on Ameerika Ühendriikides 1956. aastast välja antav prestiižne teatriauhind, mida peetakse võrdväärseks Tony auhindadega. Auhinnal on üks teatud eripära, mitte kõik etendused ei saa sellele pretendeerida. Milles seisneb eripära?

4. Ükski normaalne riik ei saa läbi luureorganisatsioonideta. Neid ametkondi on mitu. Olulisemad on sõjaväeluure ja välisluure, Venemaal vastavalt GRU ja SVR. Mis nime kannavad Eesti Vabariigi vastavad institutsioonid?

5. Üks tegusamaid organisatsioone meie riigis on Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit. Kes on selle organisatsiooni president?

--------------------------

Vastused:

1. UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsioon).

2. Irina Rodnina.

3. Etendused ei tohi olla lavastatud New Yorgis Manhattanil asuvas nn Broadway teatrikvartalis. Auhinna täpne nimi on Off-Broadway Theater Awards).

4. J2 ehk kaitseväe peastaabi luureosakond ja teabeamet.

5. Indrek Tarand.

Seotud lood
    27.02.2020 28.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto