Sisukord
Eesti
Tänane leht
27.01.2015
Eesti Tagakülg Dr Vassiljev tegi eugeenilise avalduse Eesti lühiuudised Hambaravi võidakse lisada ravikindlustuspaketti USA kaalub varustuse juurdetoomist Baltimaadesse Eesti toetab Ukrainat rohkem kui kahe miljoniga Postimees avas lennujaamas oma värava Viinakuradi vastu ja ilusa naeratuse eest Horoskoop 27001esikas Male Stalnuhhin loobus osalemast Eestit mustaval konverentsil Majanduse lühiuudised Üks lisaküsimus seoses erakondade valimisprogrammiga Anvelt soovitab järgida lõunanaabri eeskuju Noppeid tervishoidu käsitlevatest seisukohtadest Advanforti kaardimaja hakkab kokku varisema Majandus Majanduse lühiuudised Eestlaste idufirma pürib maailma edukaimate sekka Välismaa Tsipras lubab uut Kreekat Teadur: natsiminevik valmistab sakslastele siiani peavalu NATO arutas kinniste uste taga olukorda Ukrainas Auschwitzi õudusi hakkas maailm mõistma järk-järgult Arvamus Juhtkiri: hambad katki ja haridus väike Postimees 1910. aastal Rein Veidemann: kirjanduskultuuri pühakojad Matti Maasikas: Ukraina kriis, Euroopa Liit ja Eesti Lugejate kirjad: loobume kemplemistest Juhani Lemmik: kõva kisaga kärped või võti tulevikku? Tiina Pintsaar: Eesti rahvusputukas Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: liiga varajane materdamine Vormel-1 tulevik: 1200 hobujõudu ja heavy metal Californias vette hüpanud Tribuntsov naudib elu Tallinn Priisle kaared jäävad poele jalgu Tarbija Uus Windows võimaldab häälkäsklusi Hambaravi võidakse lisada ravikindlustuspaketti Tartu Tartu ja Riia suhted edenevad Roosi tänava alguses tegutses trükikoda Noored mahetalunikud täitsid eaka naise soovi Vereülekanne päästis kotka Kelmid kaasasid petuskeemi valla Lugejakiri: keegi sunnib bussijuhte kiirustama Lugejakiri: tasuta või kasuta ühistransport? Tartlased viivad Expole õlle ja puidust vannid Uued mängumaad meelitavad mudilasi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Advanforti kaardimaja hakkab kokku varisema

3 min lugemist
Piraaditõrjefirmale Advanfort, kelle jaoks töötasid eestlastest laevakaitsjad, kuuluv alus Seaman Guard Ohio on arestitud ja seisab Indias kai ääres. FOTO: AP/Scanpix

Piraaditõrjefirma Advanfort, mis on ühtlasi ka Indias viibiva 14 eestlasest laevakaitsja tööandja, on kahtlase tegevuse tõttu mitmeid kordi tähelepanu alla sattunud ning nüüd ei pruugi firmaga seotud isikute sõnul ettevõtte lõpp enam kaugel olla.

Tellijale Tellijale

2009. aastal loodud firma kuulub araabia miljardärile Samir Farajallah’le ning seda juhib tema poeg Ahmed. Aasta tagasi hakkasid levima kuuldused, et Advanfort on rahahädas. Firmal on probleeme nii koostööpartneritele arvete tasumisega kui töötajatele palga maksmisega.

Näiteks 2013. aasta oktoobris kinni võetud ja praegu Indias viibivatele laevakaitsjatele pole ammu töötasu makstud ning nende advokaadile on palka makstud vahelduva eduga.

Samal ajal lõpetas Advanfortis töölepingu endine mereväelane Georg Kirsberg, kelle sõnul algas India intsidendist alates firma allakäik. Kirsberg töötas mitu aastat Eesti mereväes, kust lahkudes paljastas ta, mis mereväebaasi kinniste väravate taga väidetavalt toimus. Pärast seda on 31-aastane mees töötanud mitmes piraaditõrjefirmas ning purjetab nüüd Vabaerakonna nimekirjas parlamendivalimistele.

«Nad kaotasid usalduse ja oma kliendid,» selgitas Kirsberg, mis juhtus Advanfortiga pärast India juhtumit. «Kohe pärast seda tekkisid makseraskused ja nii mõnelgi mehel on veel palk saamata.»

26.01.2015 28.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto