Sisukord
Arvamus
Postimees
27.01.2015
Eesti Tagakülg Dr Vassiljev tegi eugeenilise avalduse Eesti lühiuudised Hambaravi võidakse lisada ravikindlustuspaketti USA kaalub varustuse juurdetoomist Baltimaadesse Eesti toetab Ukrainat rohkem kui kahe miljoniga Postimees avas lennujaamas oma värava Viinakuradi vastu ja ilusa naeratuse eest Horoskoop 27001esikas Male Stalnuhhin loobus osalemast Eestit mustaval konverentsil Majanduse lühiuudised Üks lisaküsimus seoses erakondade valimisprogrammiga Anvelt soovitab järgida lõunanaabri eeskuju Noppeid tervishoidu käsitlevatest seisukohtadest Advanforti kaardimaja hakkab kokku varisema Majandus Majanduse lühiuudised Eestlaste idufirma pürib maailma edukaimate sekka Välismaa Tsipras lubab uut Kreekat Teadur: natsiminevik valmistab sakslastele siiani peavalu NATO arutas kinniste uste taga olukorda Ukrainas Auschwitzi õudusi hakkas maailm mõistma järk-järgult Arvamus Juhtkiri: hambad katki ja haridus väike Postimees 1910. aastal Rein Veidemann: kirjanduskultuuri pühakojad Matti Maasikas: Ukraina kriis, Euroopa Liit ja Eesti Lugejate kirjad: loobume kemplemistest Juhani Lemmik: kõva kisaga kärped või võti tulevikku? Tiina Pintsaar: Eesti rahvusputukas Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: liiga varajane materdamine Vormel-1 tulevik: 1200 hobujõudu ja heavy metal Californias vette hüpanud Tribuntsov naudib elu Tallinn Priisle kaared jäävad poele jalgu Tarbija Uus Windows võimaldab häälkäsklusi Hambaravi võidakse lisada ravikindlustuspaketti Tartu Tartu ja Riia suhted edenevad Roosi tänava alguses tegutses trükikoda Noored mahetalunikud täitsid eaka naise soovi Vereülekanne päästis kotka Kelmid kaasasid petuskeemi valla Lugejakiri: keegi sunnib bussijuhte kiirustama Lugejakiri: tasuta või kasuta ühistransport? Tartlased viivad Expole õlle ja puidust vannid Uued mängumaad meelitavad mudilasi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugejakiri: keegi sunnib bussijuhte kiirustama

3 min lugemist
TRT02: TARBUSI BUSS TARTU BUSSIJAAMAS : TARTU, EESTI, 05JAN14 - Pildil Tarbusi buss Tartu bussijamas. kt/Foto KRISTJAN TEEDEMA FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Ma elan Tartumaal Nõo vallas. Iga päev liigun Tartu-Elva-Tartu bussiliinil edasi-tagasi. 1. jaanuaril muutusid bussiajad, mis tekitasid reisijate seas suurt segadust. Mind aga ei häiri nii väga bussiaegade muutumine, sest need on ennegi muutunud ja arvatavasti juhtub seda veelgi, vaid pigem bussijuhtidele pandud ajaline surve, mis sunnib neid ohtlikult liiklema.

Tellijale Tellijale

Alustan sellest, et tegelikult on juba aastaid busside saabumise ajad väga optimistlikud. Eriti on seda näha Tartu linnas, kus Tartu-Nõo-Elva buss väljub bussijaamast iga tunni viiekümnendal minutil. Lõunakeskuse juures Teaduspargi peatuses peaks buss olema seitse minutit hiljem. Mitte kunagi pole ma näinud, et buss jõuaks kohale sellel kellaajal. Heal juhul jõuab ta sinna viis minutit pärast täistundi, aga enamasti veel hiljem.

On niisugune tunne, et kui graafikut paika pandi, sõitsid vastavad ametnikud need peatused autoga läbi, pealegi keset ööd, kui liiklus on peaaegu olematu. Kuid sellest pole väga hullu, sest maarahvas on kannatlik ja ootab ära.

Terve jaanuarikuu olen märganud sama trendi, mis pärast tänast (22. jaanuaril) sõitu Tartu bussijaamast Elva suunas (graafiku järgi 16.50) sundis mind kirjutama.

Bussijuhtidel on järsku justkui väga kiire hakanud.

26.01.2015 28.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto