N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

NATO arutas kinniste uste taga olukorda Ukrainas

Jürgen Tamme
, toimetaja
NATO arutas kinniste uste taga olukorda Ukrainas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ukraina relvajõud eile Mariupoli lähistel.
Ukraina relvajõud eile Mariupoli lähistel. Foto: SCANPIX

«Avaldus, et NATO-l on Ukrainas leegion, on jamps,» kinnitas eile alliansi peasekretär Jens Stoltenberg vastuseks Venemaa presidendile Vladimir Putinile, kes nimetas Ukraina vabatahtlikke relvajõude NATO võõrleegioniks. «Mingit NATO leegioni ei ole, Ukrainas on võõrvägedena venelased,» lisas Stoltenberg pärast suletud uste taga toimunud NATO-Ukraina komisjoni kohtumist.

Venemaa riigipea hinnangul on selliste relvaüksuste eesmärk ohjeldada Venemaad. «Seal on hoopis teised eesmärgid, mis on seotud geopoliitilise sihiga ohjeldada Venemaad ja see ei ole absoluutselt kooskõlas Ukraina rahva rahvuslike huvidega,» märkis Putin uudisteagentuuri Interfax vahendusel. Taas kordas Putin ka Moskva seisukohta: Kiiev ei taha rahu ning keeldub konfliktile lahendust otsimast.

Kiievi palvel toimunud NATO-Ukraina komisjoni erakorralise kohtumise järel ajakirjanikele tehtud avalduses ütles Stoltenberg muu hulgas, et laupäeval Ukraina sadamalinnas Mariupolis 30 inimelu nõudnud rünnaku korraldasid Venemaa toetatavad separatistid.

Tagasi üles