T, 31.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

USA kaalub varustuse juurdetoomist Baltimaadesse

BNS
USA kaalub varustuse juurdetoomist Baltimaadesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Ameerika Ühendriikide maaväed Euroopas (USAEUR) kavatsevad saata lähiajal uurimismeeskonnad Balti riikidesse, Poola, Rumeeniasse ja Bulgaariasse inspekteerima võimalikke asukohti, kuhu oleks võimalik juurde tuua USA sõjatehnikat, ütles maavägede ülem kindralleitnant Ben Hodges.

«Viime järgmistel nädalatel Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Rumeenias ja Bulgaarias läbi uurimisi, selgitamaks välja, kas leidub kohti, kuhu saaksime paigutada osa varustusest,» rääkis ta Ühendriikide kaitseministeeriumi ajalehele Stars and Stripes.

«Võib-olla paigutame neisse riikidesse kompanii, ehk pataljoni, me ei tea seda enne, kui oleme uurimised läbi viinud,» lausus kindralleitnant.

Balti riikides ja Poolas on alates eelmise aasta aprilli lõpust kompanii jagu USA sõdureid, kes saadeti NATO idapoolseid liitlasi julgestama Venemaa Ukraina-vastase agressiooni taustal.

Märksõnad
Tagasi üles