Sisukord
Uudised
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (45) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Noored mahetalunikud täitsid eaka naise soovi

2 min lugemist
Tartlanna Gerta Virolane pidas teisipäeval, 20. jaanuaril oma 101. sünnipäeva. FOTO: Margus Ansu

Nädal tagasi 101-aastaseks saanud tartlane Gerta Virolane märkis reedeses Tartu Postimehes, et oleks väga õnnelik tatratangu üle, mida millegipärast enam kusagil ei pakuta.

Ja vaat kus lugu – juba järgmisel päeval keetis ta tatratanguputru. Gerta Virolasele viisid tatratangu ning ka tatrakruupi ja -jahu kingiks Raplamaal Vigala vallas Leibre külas Tõrvaaugu mahetalu pidav Janek Kuusik (30) ja ta kaasa Helene Pikk (27).

«Lugesime Postimehe kodulehelt, et Gerta Virolane tunneb puudust tatratangust,» rääkis Helene Pikk. «Tahtsime ta soovi täita, sest võimalused on olemas.»

Nimelt on Tõrvaaugu mahetalu peremees Janek Kuusik lisaks lammastele juba viis aastat ka tatart kasvatanud, mullu oli talus tatra all ligi poolsada hektarit maad. Omakasvatatud tatrast teeb peremees ise tatratangu, tatrakruupi ja -jahu.   

«Olin selle külaskäigu üle väga õnnelik, sest polnud aastaid õiget tatratangu saanud,» ütles Virolane. «Tatratangupuder on eluaeg olnud minu lemmikpuder, tundsin sellest väga puudust. Olin väga liigutatud, et kaks noort inimest võtsid vaevaks nii kaugelt tulla minu soovi täima.»

Laupäeval pani ta poti tulele ja keetis endale piimaga tatratanguputru.

«Mäletan, et tuli panna kaks jagu vedelikku ja üks jagu tangu ja nii tegingi,» rääkis ta. «Lasin piima keema, panin tangu sisse ja siis enne ei puutunud, kui arvasin, et valmis. Vahepeal ei tohi segada, siis saab väga hea sõmer puder. Soola tuleb panna maitse järgi ja süüa taluvõiga. Selle võiga on ka nii, et kuidas kellelegi, minule maitseb puder või ja rõõsa piimaga.»

Tatrajahust tegi Vi­rolane vanasti pliine. «Ükspäev pean jälle ka pliine tegema, vahest tuleb tegemise käigus meelde, kuidas see asi käis,» ütles ta. «Olen noortele kingituse eest väga tänulik ja soovin südamest, et nende kõik ettevõtmised hästi edeneksid.»

Janek Kuusiku sõnul lähevad Tõrvaaugu talu tatar ja selle tooted kaubaks tõusujoones, kõige menukamad on tervetera- ja tatrajahu.

Seotud lood
    15.02.2020 17.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto