Sisukord
Uudised
Tänane leht
27.01.2015
Eesti Tagakülg Dr Vassiljev tegi eugeenilise avalduse Eesti lühiuudised Hambaravi võidakse lisada ravikindlustuspaketti USA kaalub varustuse juurdetoomist Baltimaadesse Eesti toetab Ukrainat rohkem kui kahe miljoniga Postimees avas lennujaamas oma värava Viinakuradi vastu ja ilusa naeratuse eest Horoskoop 27001esikas Male Stalnuhhin loobus osalemast Eestit mustaval konverentsil Majanduse lühiuudised Üks lisaküsimus seoses erakondade valimisprogrammiga Anvelt soovitab järgida lõunanaabri eeskuju Noppeid tervishoidu käsitlevatest seisukohtadest Advanforti kaardimaja hakkab kokku varisema Majandus Majanduse lühiuudised Eestlaste idufirma pürib maailma edukaimate sekka Välismaa Tsipras lubab uut Kreekat Teadur: natsiminevik valmistab sakslastele siiani peavalu NATO arutas kinniste uste taga olukorda Ukrainas Auschwitzi õudusi hakkas maailm mõistma järk-järgult Arvamus Juhtkiri: hambad katki ja haridus väike Postimees 1910. aastal Rein Veidemann: kirjanduskultuuri pühakojad Matti Maasikas: Ukraina kriis, Euroopa Liit ja Eesti Lugejate kirjad: loobume kemplemistest Juhani Lemmik: kõva kisaga kärped või võti tulevikku? Tiina Pintsaar: Eesti rahvusputukas Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: liiga varajane materdamine Vormel-1 tulevik: 1200 hobujõudu ja heavy metal Californias vette hüpanud Tribuntsov naudib elu Tallinn Priisle kaared jäävad poele jalgu Tarbija Uus Windows võimaldab häälkäsklusi Hambaravi võidakse lisada ravikindlustuspaketti Tartu Tartu ja Riia suhted edenevad Roosi tänava alguses tegutses trükikoda Noored mahetalunikud täitsid eaka naise soovi Vereülekanne päästis kotka Kelmid kaasasid petuskeemi valla Lugejakiri: keegi sunnib bussijuhte kiirustama Lugejakiri: tasuta või kasuta ühistransport? Tartlased viivad Expole õlle ja puidust vannid Uued mängumaad meelitavad mudilasi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Noored mahetalunikud täitsid eaka naise soovi

2 min lugemist
Tartlanna Gerta Virolane pidas teisipäeval, 20. jaanuaril oma 101. sünnipäeva. FOTO: Margus Ansu

Nädal tagasi 101-aastaseks saanud tartlane Gerta Virolane märkis reedeses Tartu Postimehes, et oleks väga õnnelik tatratangu üle, mida millegipärast enam kusagil ei pakuta.

Ja vaat kus lugu – juba järgmisel päeval keetis ta tatratanguputru. Gerta Virolasele viisid tatratangu ning ka tatrakruupi ja -jahu kingiks Raplamaal Vigala vallas Leibre külas Tõrvaaugu mahetalu pidav Janek Kuusik (30) ja ta kaasa Helene Pikk (27).

«Lugesime Postimehe kodulehelt, et Gerta Virolane tunneb puudust tatratangust,» rääkis Helene Pikk. «Tahtsime ta soovi täita, sest võimalused on olemas.»

Nimelt on Tõrvaaugu mahetalu peremees Janek Kuusik lisaks lammastele juba viis aastat ka tatart kasvatanud, mullu oli talus tatra all ligi poolsada hektarit maad. Omakasvatatud tatrast teeb peremees ise tatratangu, tatrakruupi ja -jahu.   

«Olin selle külaskäigu üle väga õnnelik, sest polnud aastaid õiget tatratangu saanud,» ütles Virolane. «Tatratangupuder on eluaeg olnud minu lemmikpuder, tundsin sellest väga puudust. Olin väga liigutatud, et kaks noort inimest võtsid vaevaks nii kaugelt tulla minu soovi täima.»

Laupäeval pani ta poti tulele ja keetis endale piimaga tatratanguputru.

«Mäletan, et tuli panna kaks jagu vedelikku ja üks jagu tangu ja nii tegingi,» rääkis ta. «Lasin piima keema, panin tangu sisse ja siis enne ei puutunud, kui arvasin, et valmis. Vahepeal ei tohi segada, siis saab väga hea sõmer puder. Soola tuleb panna maitse järgi ja süüa taluvõiga. Selle võiga on ka nii, et kuidas kellelegi, minule maitseb puder või ja rõõsa piimaga.»

Tatrajahust tegi Vi­rolane vanasti pliine. «Ükspäev pean jälle ka pliine tegema, vahest tuleb tegemise käigus meelde, kuidas see asi käis,» ütles ta. «Olen noortele kingituse eest väga tänulik ja soovin südamest, et nende kõik ettevõtmised hästi edeneksid.»

Janek Kuusiku sõnul lähevad Tõrvaaugu talu tatar ja selle tooted kaubaks tõusujoones, kõige menukamad on tervetera- ja tatrajahu.

Seotud lood
    26.01.2015 28.01.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto