P, 22.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Aasta parimat sportlast valitakse järjepidevalt 1955. aastast, kui tiitli sai kuulitõukaja Feliks Pirts. 2006. aastast valitakse ka aasta noorsportlast, millega kaasnes ühe miljoni kroonine rahapakk (vähemasti kuni 2010. aastani) A. Le Coqilt. Kaks parimaks nooreks valitud sportlast on hiljem ka absoluutse aasta parima tiitli pälvinud. Kes nad on?

2. Anton Tšehhovilt pärineb tuntud tsitaat: « ... on minu seaduslik abikaasa, ... aga armuke. Kui üks mind ära tüütab, magan teisega. Selline eluviis on võibolla korratu, kuid see pole igav ning pealegi ei kaota kumbki minu reetlikkuse pärast absoluutselt mitte midagi.» Mis sõnad tuleks kirjutada punktiiride asemele?

3. Ta on üks aeglasema sigimisega linnupere esindaja, kes muneb vaid ühe muna korraga, ja kui sealt poeg koorubki, siis lennuvõimeliseks saab ta alles üheksa kuu möödudes. Kuid suureks saades on ta kohe tipplind, sest vähemalt ühe omaduse tõttu on see linnuperekond maailmarekordiomanik. Mis lind? Nime on linnuperekond saanud kreeka mütoloogilise tegelase Diomedese järgi, kes jäi tormi kätte ja kelle kaaslased maha jätsid ja kes seepeale lindudeks muudeti.

4. Euroopasse jäävast (ka osaliselt) 46 riigist on Eesti pindalalt 29. kohal. Läti asub selles reas 25. kohal. Millised riigid jäävad Läti ja Eesti vahele?

5. Värskelt sadanud lumi koosneb 90–95 protsendi ulatuses just sellest. Millest?

-------------------------

Vastused:

1. Heiki Nabi oli parim noor 2006 ja aasta sportlane 2012, Julia Beljajeva sai mõlemad tiitlid 2013. aastal.

2. Vastavalt meditsiin ja kirjandus.

3. Albatross (Diomedea), suurima tiibade siruulatusega lind maailmas.

4. Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina ning Slovakkia.

5. Õhust.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles