Sisukord
Eesti
Tänane leht
28.01.2015
Eesti Üksikkandidaatidel pole edu loota Mälumäng Palju õnne Male Dilbert Kalm: sügisest tõusevad EKAs palgad Horoskoop 2801esikas Tagakülg Kuidas muudaksid pensionisüsteemi erakonnad? Eesti lühiuudised Kõige vaesemad vajavad rohkem abi Kuidas vähendaksid erakonnad vaesusriski? Kloogal mälestati holokausti ohvreid Kuidas vähendada sissetulekute ebavõrdsust? Ansomäe suusakeskuses hukkus eile naine Majandus Majanduse lühiuudised Swedbank langetas taas Eesti majandusprognoosi Transiidiäri saab reisirongide arvelt mõjusa rahasüsti Välismaa Erimeelsused lubavad Venemaal jagada ja valitseda Narkomaanid pagevad Vene võimu alt Välismaa lühiuudised Auschwitzi mälestustele lisab süngust kasvav antisemitism Arvamus Ahto Lobjakas: Syriza võimalus Tarmo Mänd: inimesed on oma hädaga üksi jäetud Jüri Saar: ärge tehke maal elamist võimatuks Vahetund Postimehega 28.01 Lauri Leppik: pension koefitsiendiga või ilma? Postimees 1903. aastal Lugeja kiri: elamisväärse palgata ja pensionita hääbumegi Kadri Veermäe: Vox Populi avalik lindistus Juhtkiri: Kreeka piinade lunastajad Sport Eestlased loodavad kodurajale ja tuttavatele tuultele Spordi lühiuudised Kurdid tippsportlased teevad kuuljate maailmas valju häält Tartu Uskujad ootavad ikoonidelt imet Mihkel Lees: vähene liikumine ohustab laste füüsist ja vaimu Radaripost kiikab üle Otepää kuplite Maakonnaliinide bussiajad muutuvad alates pühapäevast Konguta vallavolikogu kangutab vallavanemat Ivi Drikkit: viha on halb nõuandja Tartlase juubel: Jüri Kulasalu 75 Blogimise hiilgeaeg on möödas. Elagu blogipidajad! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Aasta parimat sportlast valitakse järjepidevalt 1955. aastast, kui tiitli sai kuulitõukaja Feliks Pirts. 2006. aastast valitakse ka aasta noorsportlast, millega kaasnes ühe miljoni kroonine rahapakk (vähemasti kuni 2010. aastani) A. Le Coqilt. Kaks parimaks nooreks valitud sportlast on hiljem ka absoluutse aasta parima tiitli pälvinud. Kes nad on?

2. Anton Tšehhovilt pärineb tuntud tsitaat: « ... on minu seaduslik abikaasa, ... aga armuke. Kui üks mind ära tüütab, magan teisega. Selline eluviis on võibolla korratu, kuid see pole igav ning pealegi ei kaota kumbki minu reetlikkuse pärast absoluutselt mitte midagi.» Mis sõnad tuleks kirjutada punktiiride asemele?

3. Ta on üks aeglasema sigimisega linnupere esindaja, kes muneb vaid ühe muna korraga, ja kui sealt poeg koorubki, siis lennuvõimeliseks saab ta alles üheksa kuu möödudes. Kuid suureks saades on ta kohe tipplind, sest vähemalt ühe omaduse tõttu on see linnuperekond maailmarekordiomanik. Mis lind? Nime on linnuperekond saanud kreeka mütoloogilise tegelase Diomedese järgi, kes jäi tormi kätte ja kelle kaaslased maha jätsid ja kes seepeale lindudeks muudeti.

4. Euroopasse jäävast (ka osaliselt) 46 riigist on Eesti pindalalt 29. kohal. Läti asub selles reas 25. kohal. Millised riigid jäävad Läti ja Eesti vahele?

5. Värskelt sadanud lumi koosneb 90–95 protsendi ulatuses just sellest. Millest?

-------------------------

Vastused:

1. Heiki Nabi oli parim noor 2006 ja aasta sportlane 2012, Julia Beljajeva sai mõlemad tiitlid 2013. aastal.

2. Vastavalt meditsiin ja kirjandus.

3. Albatross (Diomedea), suurima tiibade siruulatusega lind maailmas.

4. Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina ning Slovakkia.

5. Õhust.

Seotud lood
    27.01.2015 29.01.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto