P, 22.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1903. aastal

Postimees
Postimees 1903. aastal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Krimmist kirjutatakse meile: Tänawune Krimmi talw on karedam kui teised waremini oliwad. Wihma ja lund on rohkesti sadanud, mis läinud suwel wäga ära kuiwanud maa jälle niiskeks teeb. Waesemal rahwal on mitmes kohas, iseäranis tatarlastel, nälg käes. Eesti asunikkude seas teeb Amerikasse rändamine palju kihinat.

Sewastopolist. Neil päewil on Sewastopoli tiisikuse wastu wõitlemise seltsi põhjuskiri kinnitatud. Seltsi eesmärk on tiisikuse wastu wõidelda ja tiisikuse haigete (keda Krimmi wäga palju kokku tuleb) rohitsemise eest hoolt kanda. Seltsi pääeesmärk on waestele tiisikusehaigetele ainelist abi rohitsemiseks muretseda. Esiotsa asutatakse Krimmis suur terwise-parandusemaja, kuhu wõimalikult palju prii-woodisid sisse seada tahetakse. Edaspidi tahab selts Sewastopolis ja ümberkaudu haigete wastuwõtmise kohtasid asutada.

Helsingist. Soome leiwapuuduliste hääks on pääle Keisri Majesteedi ande ka Lesk-Keisrinna Majesteet 10,000 marka annetanud. Põhja-Amerika ühisriikidest tulnud annete hulgas on 100 dollarit ka president Roosevelti käest. Abi on küll ka wäga waja, sest Põhja-Soomes on kohati inimesi ju päris nälga surnud, nimelt Ylivieska kihelkonnas kaks inimest. Selles kihelkonnas ei ole abiandmise komiteed, ja nii mitte korraldatud abiandmist. 28.01.1903

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles