Sisukord
Sport
Tänane leht
28.01.2015
Eesti Üksikkandidaatidel pole edu loota Mälumäng Palju õnne Male Dilbert Kalm: sügisest tõusevad EKAs palgad Horoskoop 2801esikas Tagakülg Kuidas muudaksid pensionisüsteemi erakonnad? Eesti lühiuudised Kõige vaesemad vajavad rohkem abi Kuidas vähendaksid erakonnad vaesusriski? Kloogal mälestati holokausti ohvreid Kuidas vähendada sissetulekute ebavõrdsust? Ansomäe suusakeskuses hukkus eile naine Majandus Majanduse lühiuudised Swedbank langetas taas Eesti majandusprognoosi Transiidiäri saab reisirongide arvelt mõjusa rahasüsti Välismaa Erimeelsused lubavad Venemaal jagada ja valitseda Narkomaanid pagevad Vene võimu alt Välismaa lühiuudised Auschwitzi mälestustele lisab süngust kasvav antisemitism Arvamus Ahto Lobjakas: Syriza võimalus Tarmo Mänd: inimesed on oma hädaga üksi jäetud Jüri Saar: ärge tehke maal elamist võimatuks Vahetund Postimehega 28.01 Lauri Leppik: pension koefitsiendiga või ilma? Postimees 1903. aastal Lugeja kiri: elamisväärse palgata ja pensionita hääbumegi Kadri Veermäe: Vox Populi avalik lindistus Juhtkiri: Kreeka piinade lunastajad Sport Eestlased loodavad kodurajale ja tuttavatele tuultele Spordi lühiuudised Kurdid tippsportlased teevad kuuljate maailmas valju häält Tartu Uskujad ootavad ikoonidelt imet Mihkel Lees: vähene liikumine ohustab laste füüsist ja vaimu Radaripost kiikab üle Otepää kuplite Maakonnaliinide bussiajad muutuvad alates pühapäevast Konguta vallavolikogu kangutab vallavanemat Ivi Drikkit: viha on halb nõuandja Tartlase juubel: Jüri Kulasalu 75 Blogimise hiilgeaeg on möödas. Elagu blogipidajad! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kurdid tippsportlased teevad kuuljate maailmas valju häält

4 min lugemist
Miha Zupan (paremal) mullusel korvpalli MMil Leedu koondislase Paulius Jankunase vastu võitlemas. FOTO: SCANPIX

On üsna raske ette kujutada näiteks korvpallimängu, kui sa ei kuule kohtuniku vilet, treenerit ega võistkonnakaaslasi või kuuled neid vaid osaliselt. Just selline on kurtide sportlaste argipäev kuuljate keskel. Läbi aegade on maailma tippspordis olnud atleete, kes on täiesti kurdid või kuulevad väga vähe. Ometi löövad nad läbi ülikarmis konkurentsis kuuljate maailmas, võisteldes nendega samade standardite järgi. Nad inspireerivad ja annavad lootust, et suure tahtmise korral on kõik võimalik.

Tellijale Tellijale

Korvpallisõbrad teavad hästi, et Sloveenia koondises müttab korvi all üks lokkis juustega sell, kes kannab alati peapaela. See on Miha Zupan, kes on mänginud mitmes Euroopa tippklubis, nagu Peterburi Spartak, Union Olimpija ja Türgi kõrgliigaklubides. 2007. aastal sai temast esimene kurt korvpallur, kes mänginud Euroliigas. Ta on Sloveenia koondisesse kuulunud mitmel tiitlivõitluste turniiril, osaledes ka suve lõpus Hispaanias peetud MMil.

27.01.2015 29.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto