T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lauri Leppik: pension koefitsiendiga või ilma?

Lauri Leppik
Lauri Leppik: pension koefitsiendiga või ilma?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lauri Leppik
Lauri Leppik Foto: Liis Treimann

Erakondade valimisplatvormides torkab silma mitme erakonna soov muuta riiklike pensionide arvutamise korda, täpsemalt selle töötasust sõltuvat osa, kirjutab Tallinna Ülikooli vanemteadur Lauri Leppik.

IRL lubab: «Arvestame praeguse keskmise palga pealt saadava koefitsiendi ümber nii, et see on miinimumpalka saanud inimestel 1 ning sealt edasi kasvab vastavalt palga suurusele.» Keskerakond läheks kaugemale: «Ühildame ühe tööaasta ühe pensioniaastaga. Tõstame miinimum- kuni keskmist palka saavate inimeste pensioni kindlustusosaku aastakoefitsiendi 1,0ni.»

Sotsiaaldemokraatlik erakond sõnastab oma lubaduse nii: «Vähemalt alampalka saanutele tagame pensionikindlustusstaaži arvutamisel ühe täisaasta arvestamise.» Neile sekundeerib Konservatiivne Rahvaerakond: «On aeg võtta pensionistaaži arvutamisel aluseks põhimõte, et üks tööaasta võrdub ühe staažiaastaga.» Ainsana suurematest erakondadest ei võta sellel teemal oma valimisprogrammis sõna Reformierakond.

Märksõnad
Tagasi üles