Sisukord
Arvamus
Postimees
28.01.2015
Eesti Üksikkandidaatidel pole edu loota Mälumäng Palju õnne Male Dilbert Kalm: sügisest tõusevad EKAs palgad Horoskoop 2801esikas Tagakülg Kuidas muudaksid pensionisüsteemi erakonnad? Eesti lühiuudised Kõige vaesemad vajavad rohkem abi Kuidas vähendaksid erakonnad vaesusriski? Kloogal mälestati holokausti ohvreid Kuidas vähendada sissetulekute ebavõrdsust? Ansomäe suusakeskuses hukkus eile naine Majandus Majanduse lühiuudised Swedbank langetas taas Eesti majandusprognoosi Transiidiäri saab reisirongide arvelt mõjusa rahasüsti Välismaa Erimeelsused lubavad Venemaal jagada ja valitseda Narkomaanid pagevad Vene võimu alt Välismaa lühiuudised Auschwitzi mälestustele lisab süngust kasvav antisemitism Arvamus Ahto Lobjakas: Syriza võimalus Tarmo Mänd: inimesed on oma hädaga üksi jäetud Jüri Saar: ärge tehke maal elamist võimatuks Vahetund Postimehega 28.01 Lauri Leppik: pension koefitsiendiga või ilma? Postimees 1903. aastal Lugeja kiri: elamisväärse palgata ja pensionita hääbumegi Kadri Veermäe: Vox Populi avalik lindistus Juhtkiri: Kreeka piinade lunastajad Sport Eestlased loodavad kodurajale ja tuttavatele tuultele Spordi lühiuudised Kurdid tippsportlased teevad kuuljate maailmas valju häält Tartu Uskujad ootavad ikoonidelt imet Mihkel Lees: vähene liikumine ohustab laste füüsist ja vaimu Radaripost kiikab üle Otepää kuplite Maakonnaliinide bussiajad muutuvad alates pühapäevast Konguta vallavolikogu kangutab vallavanemat Ivi Drikkit: viha on halb nõuandja Tartlase juubel: Jüri Kulasalu 75 Blogimise hiilgeaeg on möödas. Elagu blogipidajad! Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ahto Lobjakas: Syriza võimalus

2 min lugemist
Ahto Lobjakas. FOTO: Peeter Langovits

Syrizal tuleb ellujäämiseks võitlus kiiresti Kreekast Euroopasse viia. Selleks pole abi blufist, et Kreeka võib eurotsoonist lahkuda. Esiteks hävitaks see Kreeka, teiseks on peaminister Alexis Tsipras ise öelnud, et soovib muutust ELi sees. Selleks peab ta käima saama majanduspoliitilise debati Euroopas.

Tellijale

Praegune ortodoksia ütleb, et võlg tuleb tagasi maksta, enne kui kõne alla tuleb kasvule orienteeritud majanduspoliitika – inflatsiooni ja stiimuliga. See loogika kaitseb kreeditoride õigust saada raha tagasi ükskõik mis hinnaga. Laenuvõtja huvid on teisejärgulised, ükskõik kui muserdavad on tagajärjed nende ühiskondadele puuduva majanduskasvu oludes. Tsipras peab õnnestumiseks seda tasakaalu muutma. Selleks tuleb tal näidata, et suur osa süüst lasub kreeditoridel, kes laenasid vastutustundetult (sellega on nõus palju eksperte).

27.01.2015 29.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto