Sisukord
Uudised
Tänane leht
28.01.2015
Eesti Üksikkandidaatidel pole edu loota Mälumäng Palju õnne Male Dilbert Kalm: sügisest tõusevad EKAs palgad Horoskoop 2801esikas Tagakülg Kuidas muudaksid pensionisüsteemi erakonnad? Eesti lühiuudised Kõige vaesemad vajavad rohkem abi Kuidas vähendaksid erakonnad vaesusriski? Kloogal mälestati holokausti ohvreid Kuidas vähendada sissetulekute ebavõrdsust? Ansomäe suusakeskuses hukkus eile naine Majandus Majanduse lühiuudised Swedbank langetas taas Eesti majandusprognoosi Transiidiäri saab reisirongide arvelt mõjusa rahasüsti Välismaa Erimeelsused lubavad Venemaal jagada ja valitseda Narkomaanid pagevad Vene võimu alt Välismaa lühiuudised Auschwitzi mälestustele lisab süngust kasvav antisemitism Arvamus Ahto Lobjakas: Syriza võimalus Tarmo Mänd: inimesed on oma hädaga üksi jäetud Jüri Saar: ärge tehke maal elamist võimatuks Vahetund Postimehega 28.01 Lauri Leppik: pension koefitsiendiga või ilma? Postimees 1903. aastal Lugeja kiri: elamisväärse palgata ja pensionita hääbumegi Kadri Veermäe: Vox Populi avalik lindistus Juhtkiri: Kreeka piinade lunastajad Sport Eestlased loodavad kodurajale ja tuttavatele tuultele Spordi lühiuudised Kurdid tippsportlased teevad kuuljate maailmas valju häält Tartu Uskujad ootavad ikoonidelt imet Mihkel Lees: vähene liikumine ohustab laste füüsist ja vaimu Radaripost kiikab üle Otepää kuplite Maakonnaliinide bussiajad muutuvad alates pühapäevast Konguta vallavolikogu kangutab vallavanemat Ivi Drikkit: viha on halb nõuandja Tartlase juubel: Jüri Kulasalu 75 Blogimise hiilgeaeg on möödas. Elagu blogipidajad! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartlase juubel: Jüri Kulasalu 75

1 min lugemist
Jüri Kulasalu FOTO: Ove Maidla

Kes on see vahva mees, kes viimased 50 aastat on rivistanud põhiliselt Tartus, aga sageli ka Tallinnas laulupidudel koorid ja orkestrid üksteise järel tänavale nõnda, et nende liikumine läbi linna teeb rõõmu nii lauljatele ja muusikutele endile kui ka pealtvaatajaile?

«Jüri Kulasalu on Eesti vabariigis selle ala parim asjatundja. Teda iseloomustab alati väga põhjalik teema tundmine ning kindlasti sügav austus laulupeoliikumise ja koorimuusika traditsioonide vastu,» annab vastuse puhkpilliorkester Tartu juhatuse esimees Margus Kasemaa.

Põhjalikult ja täpselt olid Jüri Kulasalul ette valmistatud ka mullusuvise Tartu laulupeoga seotud skeemid, ajakavad ja muu vajalik. Kooride hingeelu tunneb ta hästi, sest on olnud laulukoori Tarbatu üks asutajaid ja presidente ning segakoori Heli kroonik ja president.

1970. ja 1980. aastatel avaldus tema eriline kirg mälumängu vastu. Ta oli toonaste asutustevaheliste kilvaturniiride üks korraldajaid, küsimuste koostajaid, mängujuhte ja sagedane peakohtunik. Samad ülesanded olid tal Tartu-Tallinna linnavõistlustes.

Jüri Kulasalu tööelu on saatnud restaureerimised ja projekteerimised. Aastal 1971 asus ta ametisse vabariiklikku restaureerimisvalitsusse. Üsna pea sai ta esimese projektijuhitöö ning on restaureerimisprojektide juhina toiminud tänini. Praegu on ta ARC Projekti tegevjuht ja projektijuht.

Jüri Kulasalu juhtimisel või osalemisel on koostatud näiteks Tartu Jaani kiriku ja toomkiriku varemete restaureerimis- ja konserveerimisprojektid, Tartu raekoja ja Tartu ülikooli peahoone ning paljude teiste ehitusmälestiste restaureerimisprojektid.

Tema töö on ulatunud kodulinnast kaugemalegi. Vaid mõni näide: Sangaste loss, Kreutzwaldi majamuuseum Võrus, Vana-Nursi mõisa valitsejamaja, Pilistvere kirik, Mooste mõis, Kambja kirik.

Seotud lood
    27.01.2015 29.01.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto