T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Radaripost kiikab üle Otepää kuplite

Risto Mets
, reporter
Radaripost kiikab üle Otepää kuplite
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Enam kui 200 meetrit üle merepinna kõrguva Tõikamäe otsa ehitas kaitseministeerium radarijaama, mis täitis puuduva lüli Eesti õhuseires.
Enam kui 200 meetrit üle merepinna kõrguva Tõikamäe otsa ehitas kaitseministeerium radarijaama, mis täitis puuduva lüli Eesti õhuseires. Foto: Margus Ansu

Ligi 500 kilomeetri kauguselt ja 30 kilomeetri kõrguselt suudab lendavaid objekte tuvastada keset Otepää loodusparki Tõikamäe otsa püsti pandud radarijaam. Nüüd on terve Eesti õhuliiklus korralikult valvatud.

Katsetama hakati radarit juba sügisel, kuid nüüd töötab see täie võimsusega, rääkis radariposti ülem leitnant Kalle Oruaas. Et Tõikamägi asub merepinnast üle 200 meetri kõrgusel ja radari mast on 35 meetrit kõrge, suudab seade tuvastada ka madalal lendavaid objekte. Radaripilt on otseühenduses Leedus ja Saksamaal asuvate suurte õhuväestaapidega.

Jaamas töötab paarkümmend inimest. Neist osa on õhuväelased, suurema osa personalist moodustab aga kaitseliitlastest valvemeeskond, mis koosneb suuresti kohalikest elanikest.

Märksõnad
Tagasi üles