P, 22.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kuidas muudaksid pensionisüsteemi erakonnad?

Anneli Ammas
, reporter
Kuidas muudaksid pensionisüsteemi erakonnad?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Praegused palgakäärid – õdede, hooldajate, õpetajate ja lasteaiakasvatajate madalad palgad –tähendavad tulevikus ka pensionikääre. Nii võib praegune kõrgepalgaline IT-spetsialist saada viis korda kõrgemat pensioni kui praegune meditsiiniõde. Kas ja kuidas peaks pensionisüsteemi muutma, et seda ebavõrdsust veidigi vähendada?

Liisa Pakosta (IRL)

Senist sotsiaalmaksust tulenevat ebavõrdsust vähendavad IRLi ettepanekutest vanemapension, sotsiaalmaksu ülempiir (mis vähendab suuri pensione) ning kõrgem palk õpetajatel, õdedel, raamatukoguhoidjatel jt. Üksi elavate pensionäride jaoks näeme ette täiendused toimetulekutoetuse süsteemis ning kõik kuni 500 euro suurused pensionid oleks tulumaksust vabastatud, lisaks täiendav tulumaksuvabastus kuni 846 euro suuruse sissetuleku puhul. Sellest suuremat pensioni saavad inimesed maksaks tavapärast tulumaksu edasi.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles