E, 16.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
, Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Esimest korda jõudis Siima Škopi illustreeritud «Lumivalgeke» eesti lugejani 1958. aastal, hiljem on antud välja mitmeid kordustrükke. Imekauni Lumivalgekese modelliks oli kunstnikule trammis nähtud 11-aastane tütarlaps, kellest hiljem sai tuntud laulja ja näitleja. Kes?

2. Selle firma sünnilinnaks on New Bern Ameerika Ühendriikides Põhja-Carolina osariigis. Väidetavalt just see firma oli esimene, kes võttis tööle esimesed mustanahalised juhtivtöötajad. Firma reklaaminägudeks on olnud Joan Crawford (Lucille Fay LeSueur), Michael Jackson, Britney Spears, Beyoncé Knowles, Jeff Gordon, David Beckham, Sofía Margarita Vergara Vergara jt. Mis firma?

3. Millise mäe jalamil asub kõige paksema turbalasundiga soo Eestis?

4. Tema isa Iisrael oli meremees, kaubalaeva kapten, kes osales Ameerika kodusõjas koloneli auastmes. 6. juulil 1920 tegi Eesti Vabariigi valitsus talle ettepaneku joonistada Eesti Vabariigi vapi ja lipu eskiisid. Enne seda oli ta kavandanud Vabadussamba, püramiidilaadse monumendi, mille tipus seisnuks Sarvikut alistav Kalevipoeg ning külgedel Lembitu ja Laidoner ratsahobustel.

5. Millise linna juures sügaval maa all paikneb Venemaa kindralstaabi sõjaaja komandopunkt? Väidetavalt olla see ühendatud nn Metro nr 2-ga ja mis alluvat otse Venemaa vastuluureametile FSB-le.

------

Vastused:

1. Nieves Lepp (a-ni 1966 Redi, 1966–1968 Klas).

2. PepsiCo (The Pepsi-Cola Company).

3. Vällamäe jalamil.

4. Amandus Heinrich Adamson.

5. Tšehhov.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles