Sisukord
Arvamus
Postimees
29.01.2015
Eesti Palju õnne Male Dilbert Mälumäng Horoskoop Lumerõngas on peaaegu juhitamatu Selgusid Tänapäeva romaanivõistluse võitjad Ajateenistusse minek jätab laenuvõtnu hätta Tagakülg Tarbijakrediidi piiramise eelnõu kukkus riigikogus läbi Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Traagiline kummirõngaõnnetus riputab küsimused õhku Eurosaadik Yana Toom tellis sõjaohu uuringu Majandus Majanduse lühiuudised Ekspert: Eesti pensionisüsteem on väga hea Välismaa Ukrainlaste tahe Venemaa relvade vastu EL ja USA kaaluvad sanktsioonide karmistamist Jan Grarup: sõjafotograafia jätab hinge palju arme Arvamus Heino Kään: mina olen küll Charlie Hebdo! Maria Vooglaid: kes viitsiks armastada «probleemseid» noori? Priidu Pärna: seadusandja viigilehed Postimees 1927. aastal Ivo Saarma: patsientide vabast liikumisest võidaks kogu Eesti Päeva karikatuur Juhtkiri: kui tähtis on mõista moraalset vastutust Andres Einmann: Kas me ei tahagi vabadust? Sport Spordi lühiuudised Tühjade tribüünide ees võidetud väärt medal Vägev algus, õnnetu lõpp Djokovic kaitseb suure neliku kõikuvat trooni Tarbija Nõud saavad masinas puhtamaks Tartu Kohus nuhtles jultunud röövleid Tantsugurmee pakub peo nii kehale kui silmale Aleksandri tänava ökomajale paistab lootusekiir Haiglaklounid said hoogu juurde Parteide valimispingutused jõudsid näitusele Liblikas Ülikool taastas akadeemilise komisjoni Tartu linnavalitsus kutsub pakkujad maa peale Selgus valik parimaid kultuuri alal tegutsejaid Palmakol jäi kahest tehasest väheks Tähtvere koduköögis valmivad käsitööna toornäksid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ivo Saarma: patsientide vabast liikumisest võidaks kogu Eesti

4 min lugemist
Ivo Saarma. FOTO: ANDRES HAABU/PM/SCANPIX BALTICS

Kui haigekassa maksaks tagantjärele kinni nende patsientide ravikulud, kes on need esmalt ise tasunud, oleks see nii solidaarne, õiglane kui ka praktiline ravijärjekordade lühendamise ning kulu mõttes, kirjutab Ivo Saarma, Fertilitase juhataja, Eesti Eratervishoiuasutuste Liidu juht.            

Tellijale

Praegu kehtiva korra kohaselt ei kompenseeri haigekassa ravikulusid (nüüd ja edaspidi – ravikulude all räägime haigekassa hinnakirja järgsetest ravijuhtude hindadest), kui inimene on, mis tahes põhjusel, ise raviteenuse eest tasunud. See tähendab, kui meditsiinilise näidustusega patsient ei ole jäänud ootama ravijärjekorras oma «numbri» saabumist ning on läinud ravile mistahes kliinikusse, mis nõuetele vastavat ravi osutab. Vaatamata asjaolule, et patisendil on nn solidaarne haiguskindlustus. See ei ole patsiendi suhtes õiglane ning solidaarsusprintsiibiga sellist olukorda õigustada ei saa.

Ravikindlustatud patsiendil on õigus tasuta ravile nii või teisiti. Et patsiendi õigust ravile on siin riivatud, tuleneb ka sellest, et tegelikult on Eestis ravi osutamise suutlikkust küll. On haigekassa suurte ravimahu lepingutega riigihaiglad, kus oletatavasti (me tegelikult ei tea, sest iga riigihaigla peab ise oma järjekordi ja raporteerib haigekassale oma läbipaistmatuid arve) on pikad järjekorrad, ja on kõik teised kliinikud, kus ravimahtu on. Puudub süsteem, mis lubaks seda tasakaalustada ja ravijärjekordi lühendada.

28.01.2015 30.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto