Sisukord
Arvamus
Postimees
29.01.2015
Eesti Palju õnne Male Dilbert Mälumäng Horoskoop Lumerõngas on peaaegu juhitamatu Selgusid Tänapäeva romaanivõistluse võitjad Ajateenistusse minek jätab laenuvõtnu hätta Tagakülg Tarbijakrediidi piiramise eelnõu kukkus riigikogus läbi Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Traagiline kummirõngaõnnetus riputab küsimused õhku Eurosaadik Yana Toom tellis sõjaohu uuringu Majandus Majanduse lühiuudised Ekspert: Eesti pensionisüsteem on väga hea Välismaa Ukrainlaste tahe Venemaa relvade vastu EL ja USA kaaluvad sanktsioonide karmistamist Jan Grarup: sõjafotograafia jätab hinge palju arme Arvamus Heino Kään: mina olen küll Charlie Hebdo! Maria Vooglaid: kes viitsiks armastada «probleemseid» noori? Priidu Pärna: seadusandja viigilehed Postimees 1927. aastal Ivo Saarma: patsientide vabast liikumisest võidaks kogu Eesti Päeva karikatuur Juhtkiri: kui tähtis on mõista moraalset vastutust Andres Einmann: Kas me ei tahagi vabadust? Sport Spordi lühiuudised Tühjade tribüünide ees võidetud väärt medal Vägev algus, õnnetu lõpp Djokovic kaitseb suure neliku kõikuvat trooni Tarbija Nõud saavad masinas puhtamaks Tartu Kohus nuhtles jultunud röövleid Tantsugurmee pakub peo nii kehale kui silmale Aleksandri tänava ökomajale paistab lootusekiir Haiglaklounid said hoogu juurde Parteide valimispingutused jõudsid näitusele Liblikas Ülikool taastas akadeemilise komisjoni Tartu linnavalitsus kutsub pakkujad maa peale Selgus valik parimaid kultuuri alal tegutsejaid Palmakol jäi kahest tehasest väheks Tähtvere koduköögis valmivad käsitööna toornäksid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Postimees 1927. aastal

1 min lugemist
Tellijale

Aktsiisi peavalitsuses valmis kokkuvõte piirituse ja viina tarvitamise kohta läinud aastal. Hariliku hinna järele (restoraanides ja ladudes) on tarvitatud 25 139 746 kraadi. Alandatud hinnaga (aptegid, arstid jne) – 2 367 772 kraadi. Välismaa laevadele eriliseks otstarbeks 136 032 kraadi. Ühtekokku on tarvitatud 27 796 678 kraadi. Denaturaati tarvitati 271 965 toopi. Välisturule läks piiritust 1 402 432 kraadi. Kõige suurem piirituse tarvitus oli pühadkuudel; nii märtsis 2,4 milj. kraadi ja detsembris 2,8 milj. kraadi. Huvitav on märkida, et aptegid tarvitasid läinud aastal piiritust 883 000 kraadi, s. o. üle 40 00 kraadi rohkem kui eelmisel aastal. Arstilisteks otstarbeteks, laboratooriumidele anti piiritust 546 000 kraadi ja, nagu andmed näitavad, oli ka seal kõige suurem tarvitus pühadkuudel.

Piirituse ja viina eest sai riik läinud aastal ümmarguselt 1200 milj. marka ja siia tuleb juure arvata pudelite viin ja sissetulek eetri müügist. Kuna läinud aasta 1. jaanuari peale ära latatai piirituse ja viinatshekkide süsteem, siis pakub võrdluseks huvi, et eelmisel, s.o 1925. a. oli piirituse tarvitus 2,5 milj. kraadi vähem kui läinud aastal.

28.01.2015 30.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto