Sisukord
Arvamus
Postimees
29.01.2015
Eesti Palju õnne Male Dilbert Mälumäng Horoskoop Lumerõngas on peaaegu juhitamatu Selgusid Tänapäeva romaanivõistluse võitjad Ajateenistusse minek jätab laenuvõtnu hätta Tagakülg Tarbijakrediidi piiramise eelnõu kukkus riigikogus läbi Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Traagiline kummirõngaõnnetus riputab küsimused õhku Eurosaadik Yana Toom tellis sõjaohu uuringu Majandus Majanduse lühiuudised Ekspert: Eesti pensionisüsteem on väga hea Välismaa Ukrainlaste tahe Venemaa relvade vastu EL ja USA kaaluvad sanktsioonide karmistamist Jan Grarup: sõjafotograafia jätab hinge palju arme Arvamus Heino Kään: mina olen küll Charlie Hebdo! Maria Vooglaid: kes viitsiks armastada «probleemseid» noori? Priidu Pärna: seadusandja viigilehed Postimees 1927. aastal Ivo Saarma: patsientide vabast liikumisest võidaks kogu Eesti Päeva karikatuur Juhtkiri: kui tähtis on mõista moraalset vastutust Andres Einmann: Kas me ei tahagi vabadust? Sport Spordi lühiuudised Tühjade tribüünide ees võidetud väärt medal Vägev algus, õnnetu lõpp Djokovic kaitseb suure neliku kõikuvat trooni Tarbija Nõud saavad masinas puhtamaks Tartu Kohus nuhtles jultunud röövleid Tantsugurmee pakub peo nii kehale kui silmale Aleksandri tänava ökomajale paistab lootusekiir Haiglaklounid said hoogu juurde Parteide valimispingutused jõudsid näitusele Liblikas Ülikool taastas akadeemilise komisjoni Tartu linnavalitsus kutsub pakkujad maa peale Selgus valik parimaid kultuuri alal tegutsejaid Palmakol jäi kahest tehasest väheks Tähtvere koduköögis valmivad käsitööna toornäksid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Heino Kään: mina olen küll Charlie Hebdo!

2 min lugemist
Heino Kään FOTO: Erakogu

Juhtus nii, et samal päeval (19.01), kui ma lugesin Postimehest Nikolai Karajevi artiklit «Kas on kerge olla Charlie Hebdo?», sattus mulle rahvusraamatukogu uute raamatute stendilt kätte Mihhail Meltjuhhovi Moskvas kirjastuses Algoritm välja antud «Прибалтийский плацдарм (1939–1940)» alapealkirjaga «Возвращение Советского Союза на берега Балтийского моря» («Baltikumi platsdarm. Nõukogude Liidu tagasipöördumine Balti mere kallastele»). Paks, rohkem kui 700-leheküljeline, suureformaadiline, dokumendilisa ja tuhandetes numbrites viiteaparaadiga. Tõsi küll, nende tuhandete viidete hulgas olid vaid üksikud, mis osutasid Baltimaade autorite teostele.

Tellijale

Välisele näilisele soliidsusele vaatamata ei nimetaks ma seda väljaannet monograafiaks, sest see eeldaks minu arvates teema mitmekülgset süvaanalüüsi. Ent autor oli otsinud kokku ainult niisugust materjali, mis pidi kinnitama tema teesi, et Nõukoguse riik tuli tagasi põlistele Venemaa aladele ja kohalik rahvas võttis tulijad heasoovlikult vastu.

Püstijalu jõudsin seda «suurteost» vaid sirvida. Läbi sain loetud ainult alapeatüki Eesti okupeerimisest 1939. aastal. See moodustus suurelt osalt sõjaajaloo arhiivist pärit Punaarmee väeosade politrukkide ja komandöride kümneist ettekandeist oma ülemustele – kuidas neid teeservadel lilledega tervitati. Ja jutuajamiste refereeringuist heasoovlike kohalikega.

28.01.2015 30.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto