Sisukord
Arvamus
Postimees
29.01.2015
Eesti Palju õnne Male Dilbert Mälumäng Horoskoop Lumerõngas on peaaegu juhitamatu Selgusid Tänapäeva romaanivõistluse võitjad Ajateenistusse minek jätab laenuvõtnu hätta Tagakülg Tarbijakrediidi piiramise eelnõu kukkus riigikogus läbi Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Traagiline kummirõngaõnnetus riputab küsimused õhku Eurosaadik Yana Toom tellis sõjaohu uuringu Majandus Majanduse lühiuudised Ekspert: Eesti pensionisüsteem on väga hea Välismaa Ukrainlaste tahe Venemaa relvade vastu EL ja USA kaaluvad sanktsioonide karmistamist Jan Grarup: sõjafotograafia jätab hinge palju arme Arvamus Heino Kään: mina olen küll Charlie Hebdo! Maria Vooglaid: kes viitsiks armastada «probleemseid» noori? Priidu Pärna: seadusandja viigilehed Postimees 1927. aastal Ivo Saarma: patsientide vabast liikumisest võidaks kogu Eesti Päeva karikatuur Juhtkiri: kui tähtis on mõista moraalset vastutust Andres Einmann: Kas me ei tahagi vabadust? Sport Spordi lühiuudised Tühjade tribüünide ees võidetud väärt medal Vägev algus, õnnetu lõpp Djokovic kaitseb suure neliku kõikuvat trooni Tarbija Nõud saavad masinas puhtamaks Tartu Tantsugurmee pakub peo nii kehale kui silmale Aleksandri tänava ökomajale paistab lootusekiir Haiglaklounid said hoogu juurde Parteide valimispingutused jõudsid näitusele Liblikas Ülikool taastas akadeemilise komisjoni Tartu linnavalitsus kutsub pakkujad maa peale Selgus valik parimaid kultuuri alal tegutsejaid Palmakol jäi kahest tehasest väheks Tähtvere koduköögis valmivad käsitööna toornäksid Poiste seltskonnast tippjalgratturiks Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Priidu Pärna: seadusandja viigilehed

3 min lugemist
Priidu Pärna FOTO: Postimees.ee

Kooseluseadus saab olema hea ja halva seaduse konkursil tugev kandidaat, kirjutab notar Priidu Pärna. Ja tõenäoliselt mõlema kategooria auhinnale.

Tellijale

Kui ma rohkem kui tosin aastat tagasi justiitsministeeriumis töötades küsisin tollaselt liberaalist justiitsministrilt, kas reguleerime perekonnaseaduse eelnõus ka samasooliste paaride kooselu, oli vastus kindel «ei». Ministri erakond on tänini valitsuses juhtoinas ning tema tollased noored nõunikud Taavi Rõivas ja Keit Pentus praegu hoopis kõvemad tegijad. Aega on läinud ja seisukohad muutunud. 2014. aastal sai pärast tuliseid vaidlusi ja tõelist üldrahvalikku seadusloomet kooseluseadus teoks.

Ja mina ei ole kooselu reguleerimise vastane. Möönan, et samale tulemusele jõuaks ka muid võla- ja pärimisõiguslikke instrumente kombineerides. Eelkõige oli kooseluseadus samasoolistele paaridele ühiskondliku tunnustuse (au)küsimus. Eestis on levinud arusaam, et kui sul pole seadust, siis sind pole olemas. Nüüd on kired vaibunud. Käimasoleva hea ja halva seaduse konkursi raames hinnakem üksnes tagantjärele hea õigusloome tava valguses, kuidas seadus sündis.

28.01.2015 30.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto