R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Selgusid Tänapäeva romaanivõistluse võitjad

Kultuuritoimetus
Selgusid Tänapäeva romaanivõistluse võitjad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaur Riismaa.
Kaur Riismaa. Foto: Elmo Riig / Sakala

Kirjastuse Tänapäev tänavuse romaanivõistluse võitis Kaur Riismaa käsikirjaga «Pimeda mehe aiad». Romaanivõistluse žürii otsustas välja anda kolm auhinnalist kohta ja kolm tööd märgiti ära. Kokku osales võistlusel 34 käsikirja ning heameelt valmistas teemaderohkus. Žürii pidas seekordse konkursi paremiku taset heaks.

I koht (preemia 4000 eurot)

Kaur Riismaa, käsikiri «Pimeda mehe aiad» (märgusõna «Koi»).

Romaani peategelane on mees, kellel on omamoodi võime teiste inimeste sisse näha. Tegelaskujud on loodud värvikalt ning kirjanduslikult huvitavas vormis. «Pimeda mehe aiad» on varem luuletajana tuntud Kaur Riismaa debüütromaan.

II koht (preemia 3000 eurot)

Aleksander Aina (pseudonüüm), käsikiri «Pimeduses kulgeb tee» (märgusõna «Peegel»).

Eesti tütarlaps tutvub internetis afgaani noormehega ja kaob kaugel maal jäljetult. Teda otsima läinud ema peab võõras keskkonnas tütre jälgi ajama, võitlema oma ja teiste eelarvamustega ning tõde koorub aeglaselt. Käsikiri paistis silma ootamatu süžee ja huvitavate detailikirjeldustega.

III koht (preemia 2000 eurot)

Tea Lall, käsikiri «Katki» (märgusõna «Kalevitütar»)

Enda ja pereeluga puntras naine ostab vana maamaja. Selgub, et majaga on seotud mitu erinevat saladust, mis hakkavad põimuma tegelase enda eluga. Žürii tõstis esile autori oskust pinget luua ja erinevad tegevusliinid kokku viia.

Äramärgitud tööd avaldamissooviga (ei ole paremuse järjekorras):

Ene Sepp «Väike roosa pilet paradiisi»

Noorele naisele langeb osaks suur lotovõit, mis muudab tema elu tundmatuseni. Kuid tekivad ka täiesti uued probleemid, sest raha tekitab konflikte ja keda üldse usaldada?

Helju Pets «Meelespead»

Peamiselt 1940.–1950. aastatele keskenduv laiahaardeline lugu ühe Hiiumaa perekonna näitel. Peategelane on vanavanematega kasvav tüdruk, kes ei tea oma vanemate saatust ja on koolis kasvatatud stalinistlikus vaimus. Hargnevas loos kirjeldatakse inimesi ja nende otsuseid ajaloosündmuste keskel.

Hugo Vaher «Ajutine elu»

Raamat kirjeldab peategelase silme läbi Tartu kodutute elu, mis vaatamata tegelaste mõningasele vabadustundele on peamiselt igapäevane võitlus.

Romaanivõistluse auhinnafond on 9000 eurot, mis teeb sellest seni suurima auhinnafondiga eestikeelse romaanivõistluse. Konkursi žüriisse kuulusid kirjastuse toimetajad ning kirjanik Olev Remsu. Kirjastus Tänapäev korraldas romaanivõistlust viiendat korda, traditsiooni on plaanis jätkata.

Auhinnatud ja ära märgitud tööd ilmuvad selle aasta jooksul.

Tagasi üles