Sisukord
Majandus
Postimees
29.01.2015
Eesti Palju õnne Male Dilbert Mälumäng Horoskoop Lumerõngas on peaaegu juhitamatu Selgusid Tänapäeva romaanivõistluse võitjad Ajateenistusse minek jätab laenuvõtnu hätta Tagakülg Tarbijakrediidi piiramise eelnõu kukkus riigikogus läbi Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Traagiline kummirõngaõnnetus riputab küsimused õhku Eurosaadik Yana Toom tellis sõjaohu uuringu Majandus Majanduse lühiuudised Ekspert: Eesti pensionisüsteem on väga hea Välismaa Ukrainlaste tahe Venemaa relvade vastu EL ja USA kaaluvad sanktsioonide karmistamist Jan Grarup: sõjafotograafia jätab hinge palju arme Arvamus Heino Kään: mina olen küll Charlie Hebdo! Maria Vooglaid: kes viitsiks armastada «probleemseid» noori? Priidu Pärna: seadusandja viigilehed Postimees 1927. aastal Ivo Saarma: patsientide vabast liikumisest võidaks kogu Eesti Päeva karikatuur Juhtkiri: kui tähtis on mõista moraalset vastutust Andres Einmann: Kas me ei tahagi vabadust? Sport Spordi lühiuudised Tühjade tribüünide ees võidetud väärt medal Vägev algus, õnnetu lõpp Djokovic kaitseb suure neliku kõikuvat trooni Tarbija Nõud saavad masinas puhtamaks Tartu Tantsugurmee pakub peo nii kehale kui silmale Aleksandri tänava ökomajale paistab lootusekiir Haiglaklounid said hoogu juurde Parteide valimispingutused jõudsid näitusele Liblikas Ülikool taastas akadeemilise komisjoni Tartu linnavalitsus kutsub pakkujad maa peale Selgus valik parimaid kultuuri alal tegutsejaid Palmakol jäi kahest tehasest väheks Tähtvere koduköögis valmivad käsitööna toornäksid Poiste seltskonnast tippjalgratturiks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tähtvere koduköögis valmivad käsitööna toornäksid

3 min lugemist
Praegu müüvad sõbrannad ainult toornäkse, kuid pikemas perspektiivis mõeldakse ka gluteeni- ja laktoosivabale toidule ning päris oma kohviku avamisele. Mari-Liis Viirsalu poja Johanniga (vasakult), Liisa Kaasik ja Margaret Neithal. FOTO: Kristjan Teedema

Tartlane Mari-Liis Viirsalu ostis poolteist aastat tagasi toidukuivati, millega valmistas oma lastele tervislikke puuviljanäkse: segas kannmikseris puuviljad, kuivatas segu masinas ja keeras torusse. Oma perele tehtud näksid said aga sõprade-tuttavate seas nii suure poolehoiu osaliseks, et praeguseks on koos kahe sõbrannaga loodud ettevõte.

OÜ Naat ja Naeris ühendab Margaret Neithali, Liisa Kaasikut ja Mari-Liis Viirsalu. «Käisin kunagi laagrites taimetoitu valmistamas, mis hakkas mulle väga meeldima. Mari-Liis katsetas samal ajal oma toidukuivatit ja nii panimegi oma ideed kokku,» rääkis Neithal ettevõtte sünnilugu. 

Kuna Viirsalu sõnul on neil sõpruskonnas päris palju samas vanuses lapsi, võttis ta sageli kellelegi külla minnes toornäkse kaasa. Tema sõnul osutusid need lastele väga ahvatlevaks. Samuti olid vaimustuses vanemad, et lastele meeldib toit, mis on nii tervislik.

Eelmisel aasta Tartu hansalaadal pandigi end esimest korda käsitöönäksidega proovile, et näha, kas keegi peale sõprade ja tuttavate ka huvi tunneb. Huvi oli üllatuslikult suur: laadal müüdi ligi viis kilo maasikanäkse.

Kuus toodet

Kuigi ettevõte loodi alles mullu oktoobris, olid naised juba varem sõlminud kokkuleppeid kohtadega, kus võiks tooteid müüa. Samuti tegelenud tootearendusega ning uurinud turgu.

Tooted ise valmivad aga Viirsalu koduköögis Tähtveres. «Kuna nõudlus on praegu suurem kui pakkumine, siis me peame mõtlema sellele, et lähiajal koduköögist välja kolida,» ütles Viirsalu. 

Näkse küpsetatakse 8–20 tundi kuni 46 kraadi juures. Sellisel temperatuuril säilivad toidus kõik ensüümid ja vitamiinid ning ainult vesi aurustub välja. Tootjad on ka seda meelt, et kasutada võimalikult naturaalset magusainet. Näiteks suhkrule eelistatakse mett.

Praegu on müügil kuus erinevat toodet, kuid iga päev mõeldakse selle peale, mida uut ja huvitavat järgmiseks katsetada.

«Kui mul parasjagu toidukuivatis tellimusi pole, siis keeran midagi põnevat kokku. Nädala alguses valmistasin näiteks mustade sõstarde ja kookospiimaga näkse,» ütles Viirsalu. Ta lisas, et müügi korral peab aga arvestama sellega, millist toorainet on neil nii suures koguses, et seda saaks ka klientidele pakkuda.

«Ma usun, et me oleme praegu oma avastustega nii alguses, et see, kuhu me välja jõuame, pole teada, sest tegelikult saab nii palju põnevaid aineid kombineerida,» rääkis Liisa Kaasik. Ta lisas, et tootearenduses peab olema aga hästi kindel ja veendunud, et toodet suudetakse müüa, sest sellega kaasnevad ka suured kulutused pakendile.

Naadid ja nõgesed

Toornäkside valmistajad usuvad, et konkurentidest eristab neid väetoit. Näksidele lisatakse näiteks kuusevõrseid, pihlakaid, melissi, nõgest, naati ja ka karulauku.

Kui muu tooraine saadakse peamiselt Lõuna-Eesti taludest, siis maitsetaimed korjatakse kõik ise ning värskuse ja naturaalse maitse säilitamiseks need sügavkülmutatakse.

«Paljud võibolla arvavad, et umbrohi on vastik, kuid me tahame just tõestada vastupidist, et see võib olla väga mõnus ja nauditav, kui teiste maitsetega oskuslikult kombineerida,» lausus Neithal.

Ökokohvik

Oma ettevõtte nime valikut põhjendavad naised sellega, et naat on tohutu elujõuga taim: selle võib küll maa seest välja tirida, kuid kuna tal on juured nii sügaval, hakkab ta jälle kasvama.

Elujõudu soovivad kolm sõbrannat näha ka oma ettevõtmises. Kuna viimase kahe kuuga on müüdud ligi tuhat pakki toornäkse ning sihtrühm on lai, näevad nad, et nende ettevõtmisel on suur potentsiaal. Toornäkside tootmise kõrval on neil ka ökokohviku rajamise unistus, mis võiks täituda lähima kolme kuni viie aasta jooksul.

Toornäksid

  • Soolased: nõgesega peedinäksid, nõgese ja ingveriga porgandinäksid, punega tomatinäksid.
  • Magusad: pihlakaga õuna-tatratoorküpsised, kuusevõrsetega maasika-kookoserullid, jõuluaja toormaius (erinevaid vürtsikaid toormaiuseid).
  • Müügikohti: Café Noir, Vilde tervisekohvik, Lõuna-Eesti taluturg Lõunakeskuses, ERMi pood, Kikerkohvik Supilinnas, NOP Tallinnas.
  • Lisainfo: www.facebook.com/NaatjaNaeris
Seotud lood
28.01.2015 30.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto