Sisukord
Äriuudised
Postimees
29.01.2015
Eesti Palju õnne Male Dilbert Mälumäng Horoskoop Lumerõngas on peaaegu juhitamatu Selgusid Tänapäeva romaanivõistluse võitjad Ajateenistusse minek jätab laenuvõtnu hätta Tagakülg Tarbijakrediidi piiramise eelnõu kukkus riigikogus läbi Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Traagiline kummirõngaõnnetus riputab küsimused õhku Eurosaadik Yana Toom tellis sõjaohu uuringu Majandus Majanduse lühiuudised Ekspert: Eesti pensionisüsteem on väga hea Välismaa Ukrainlaste tahe Venemaa relvade vastu EL ja USA kaaluvad sanktsioonide karmistamist Jan Grarup: sõjafotograafia jätab hinge palju arme Arvamus Heino Kään: mina olen küll Charlie Hebdo! Maria Vooglaid: kes viitsiks armastada «probleemseid» noori? Priidu Pärna: seadusandja viigilehed Postimees 1927. aastal Ivo Saarma: patsientide vabast liikumisest võidaks kogu Eesti Päeva karikatuur Juhtkiri: kui tähtis on mõista moraalset vastutust Andres Einmann: Kas me ei tahagi vabadust? Sport Spordi lühiuudised Tühjade tribüünide ees võidetud väärt medal Vägev algus, õnnetu lõpp Djokovic kaitseb suure neliku kõikuvat trooni Tarbija Nõud saavad masinas puhtamaks Tartu Kohus nuhtles jultunud röövleid Tantsugurmee pakub peo nii kehale kui silmale Aleksandri tänava ökomajale paistab lootusekiir Haiglaklounid said hoogu juurde Parteide valimispingutused jõudsid näitusele Liblikas Ülikool taastas akadeemilise komisjoni Tartu linnavalitsus kutsub pakkujad maa peale Selgus valik parimaid kultuuri alal tegutsejaid Palmakol jäi kahest tehasest väheks Tähtvere koduköögis valmivad käsitööna toornäksid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ekspert: Eesti pensionisüsteem on väga hea

5 min lugemist
Euroopa pensionifondide assotsiatsiooni (PensionsEurope) tegevjuht Matti Leppälä FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Samal ajal kui me ise oleme Eestis oma teise ja kolmanda samba pensionifondide suhtes väga kriitilised, ütleb Euroopa pensionifondide assotsiatsiooni (PensionsEurope) tegevjuht Matti Leppälä, et Eesti pensionifondide süsteem on väga hea ning me oleme pensionifondide inimestele arusaadavaks tegemisel teinud rohkem kui enamik teisi riike.

Tellijale

Alustaks kõige värskemate uudistega. Kuidas Euroopa Keskpanga eile (intervjuu toimus eelmisel reedel – toim) väljakuulutatud võlakirjade ostuprogramm – nn rahatrükk – pensionifondidele mõjub? Kas tegemist on säästjate jaoks hea või halva uudisega?

Meie, PensionsEurope pensionifondide assotsiatsioon, esindame Euroopas 23 riigi pensionifondide föderatsiooni, mille varade väärtus ulatub 3,5 triljoni euroni. Sellest suur osa on investeeritud Euroopa turgudele – intressitoodetesse, riigivõlakirjadesse, börsiaktsiatesse, erakapitalifirmadesse. Euroopa Keskpanga otsused avaldavad muidugi mõju pensionifondidele, arvatavasti positiivset. Aga ma arvan, et selle mõju on veel vara hinnata.

28.01.2015 30.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto