K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maria Vooglaid: kes viitsiks armastada «probleemseid» noori?

Facebook
Comments

Minu koolielust nii õpilase kui õpetajana puudub kogemus nn probleemsete noortega. Tähtsama osa mõlemast olen veetnud koolis, kus asutamisest peale on püüeldud inimesekeskse keskkonna loomise poole – edukalt. Ka tutvusringkonnas kontakt selliste noortega puudub. Seetõttu pean end teatud mõttes praegu ETVs näidatava sarja «Nullpunkt» ja poolteist aastat tagasi sealsamas eetris olnud «Üheksandike» sihtgrupiks. Sest mina olen ka süüdi. Mina, kes ma oma turvalises kodus, armastavas perekonnas, toetavas kooliperes, kõigis mugavustes eelistaks mitte märgatagi elu, mida noored minu kõrval on sunnitud elama.

Kellel oleks aega armastada meie noori? Hõivatud koolijuhtidel, kurnatud õpetajatel, oma isiklike probleemidega hädas olevatel lapsevanematel? Kes astuks ennastohverdava sammu ja armastaks neid isiklikust ajast, puhkeajast, uneajast – töövälisest ajast?

Facebook
Comments
Tagasi üles