Sisukord
Rahakott
Tänane leht
29.01.2015
Eesti Palju õnne Male Dilbert Mälumäng Horoskoop Lumerõngas on peaaegu juhitamatu Selgusid Tänapäeva romaanivõistluse võitjad Ajateenistusse minek jätab laenuvõtnu hätta Tagakülg Tarbijakrediidi piiramise eelnõu kukkus riigikogus läbi Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Traagiline kummirõngaõnnetus riputab küsimused õhku Eurosaadik Yana Toom tellis sõjaohu uuringu Majandus Majanduse lühiuudised Ekspert: Eesti pensionisüsteem on väga hea Välismaa Ukrainlaste tahe Venemaa relvade vastu EL ja USA kaaluvad sanktsioonide karmistamist Jan Grarup: sõjafotograafia jätab hinge palju arme Arvamus Heino Kään: mina olen küll Charlie Hebdo! Maria Vooglaid: kes viitsiks armastada «probleemseid» noori? Priidu Pärna: seadusandja viigilehed Postimees 1927. aastal Ivo Saarma: patsientide vabast liikumisest võidaks kogu Eesti Päeva karikatuur Juhtkiri: kui tähtis on mõista moraalset vastutust Andres Einmann: Kas me ei tahagi vabadust? Sport Spordi lühiuudised Tühjade tribüünide ees võidetud väärt medal Vägev algus, õnnetu lõpp Djokovic kaitseb suure neliku kõikuvat trooni Tarbija Nõud saavad masinas puhtamaks Tartu Tantsugurmee pakub peo nii kehale kui silmale Aleksandri tänava ökomajale paistab lootusekiir Haiglaklounid said hoogu juurde Parteide valimispingutused jõudsid näitusele Liblikas Ülikool taastas akadeemilise komisjoni Tartu linnavalitsus kutsub pakkujad maa peale Selgus valik parimaid kultuuri alal tegutsejaid Palmakol jäi kahest tehasest väheks Tähtvere koduköögis valmivad käsitööna toornäksid Poiste seltskonnast tippjalgratturiks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ajateenistusse minek jätab laenuvõtnu hätta

3 min lugemist
Ajateenijad. FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Kuigi eluaseme- või muud laenu on enne ajateenistusse minekut jõudnud võtta kolm-neli protsenti kutsealustest, tekitab sellise olukorra lahendamine aeg-ajalt ikka küsimusi.

Tellijale Tellijale

Tallinlane Dmitri (24) käib kõrgkoolis ja tööl. Sel sügisel otsustas kaitseressursside amet, et pärast kuueaastast pikendust on aeg noormees aega teenima kutsuda.

See juhtus möödunud aasta sügisel ja ajateenistusse peab noormees minema 2015. aasta septembrist. Kuigi Dmitri oli sellega juba ise arvestanud, ei oleks ajastus saanud olla halvem – ta oli just kinnitamas pangas oma eluasemelaenu lepingutingimusi.

Kuna noormees eeldas vaikimisi, et kaitseväkke minek on piisav põhjendus, et saada sellist laenupuhkust, mille ajal ei pea ka intresse maksma, ta väga ei muretsenud. Tuli aga välja, et asi nii lihtne siiski ei ole.

28.01.2015 30.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto