Sisukord
Majandus
Postimees
30.01.2015
Eesti Kampaaniavigade edetabel Rahvastikuteadlane: töökohad kõigepealt Kommunismiohvrite memoriaal tuleb Maarjamäele Komisjon võtab ajateenijate laenuteema taas üles Eesti kokk katsus rammu toidumaailma vägevatega Konkurentsivõime euroraha ähvardab pihustumine Riigikogu tühistas alaealiste abordipiirangu Erakonnad lubavad valimistel mullust lund Lastekaitse Liit taunis kõurikut käsitlevat telelugu Kohus ei vabastanud Herman Simmi enne tähtaega Teerulliga kutsuti toetama originaalloomingut Eesti lühiuudised Piirivalve ajaloolised ülesvõtted kolisid filmiarhiivi Dilbert Tagakülg Horoskoop Kuu aega vanurite külalistemajas elanud ärimees jättis arve maksmata Majandus Komisjon võtab ajateenijate laenuteema taas üles Majanduse lühiuudised Eesti Pank võib hakata ostma riigifirmade võlakirju Erakonnad lubavad valimistel mullust lund Kuu aega vanurite külalistemajas elanud ärimees jättis arve maksmata Välismaa Hinne B—: EL näitas mullu Venemaa suhtes tavatut ühtsust Välismaa lühiuudised Hinded Euroopale: suhted USAga B+, immigratsioon D+ Arvamus Ukraina kangelane: me vajame hädasti abi, relvaabi! Indrek Kuus: Virve läks rikki Postimees 1930. aastal Carlos Ivan Vargas: e-Eesti ehk lihtsuse keerukus Juhtkiri: Strateegiline koostöö või taktikaline laristamine? Henrik Roonemaa: seda maja pole olemas, seda lille pole olemas Siim Ruul: Valimisdebatt ETVs — iga algus on raske Päeva karikatuur Kultuur Mustonenfest — barokk-punki, Kesk-Euroopat ja juudi müstikat Sport Spordi lühiuudised Vali tuul muutis laskmise loteriiks Kalev sai Balti liiga play-off’is raske võidu Rahvuskoondis raha eest: saab nii tulemuse kui ka lojaalsuse Tallinn Kommunismiohvrite memoriaal tuleb Maarjamäele Tarbija Hoopis teistmoodi Hiina Tartu Tisleritöö vajab teravat silma Tartu linn toetab Mariupoli haiglaid Aiaposti ladumine ja viimistlustööd pottsepaneiule raskusi ei valmista Juuksuripoissi ootab võistlus Venemaal Rahulolematus Tartu kunstimuuseumi direktori tegevusega jätkub Maanteeamet kaalub kahetasandilist Riia ringi Priit Pullerits: miks ma olen venelaste poolt? Vambola Tiik: taastame Raadi mõisa peahoone Preemia hoiab meeles teatrite ehitajat Aafriklased näitavad taset Enriko Talvistu: tunnel versus tunnel Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kuu aega vanurite külalistemajas elanud ärimees jättis arve maksmata

3 min lugemist
Poska Villa majaperenaine Linda Miil näitab arvet, mille tasumist MTÜ endiselt ootab. FOTO: Sander Ilvest

Garantiikirja alusel pea kuu aega mittetulundusühingu (MTÜ) Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühing külalistemajas elanud ärimees pole siiani arvet tasunud, politsei asutust aidata ei saa.

Tellijale

Novembri algul saabus MTÜ-le kuuluvasse külalistemajja Poska Villasse mees, kes tutvustas end kui Olle Weisserik (äriregistri andmetel tegelikult siiski Olle Veisserik) ja teatas, et soovib seal pikemalt peatuda.

«Ta rääkis, et on ostnud Kadriorgu korteri, mida remonditakse, ja et ehk saab meiega kokkuleppele, et saab edaspidi meie hoovis üüritasu eest ka autot hoida,» rääkis Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühingu juhatuse esimees Heino Hankewitz.

Külaline täitis registreerimiskaardi ja jättis oma visiitkaardi, millel on kirjas, et ta töötab ettevõttes Enerco Holdings aadressiga 16 Avenue Pasteur, Luksemburg.

Ööbimise eest tasumiseks esitas Veisserik garantiikirja «ettevõtte Enerco Holdings nimel ja ettevõtte Impex-Energy Estonia OÜ kaudu», kus märkis, et tasub ööbimise eest pärast arve saamist.

Külaline peatus Poska Villas 4.–30. novembrini, kuid 910-eurose arve tasumist ootab MTÜ siiani.

Külalistemaja perenaine Linda Miil ütles, et kuna mees esitas absoluutselt kõik küsitud dokumendid, ei osanud ta midagi kahtlustada. Tema sõnul jättis mees endast hea mulje ja lubas pidevalt, et maksab arve järgmisel päeval. «Kuni ühel hetkel oli kadunud.» Kurioosne on see, et lahkumispäeval jättis mees külalisteraamatusse soojad tänusõnadki.

Mobiilinumber, mille Veisserik ka külalistemajale andis, kutsub, kuid ei vasta. Küll aga vastas Veisserik Postimehe küsimustele meilitsi. Ehkki mees kinnitab, et arve summa on korrektne, siis asub ta protsessima vormistuse üle. Esiteks on tema perekonnanimi arvel kirjutatud valesti. Muu hulgas väidab ta ka, et sai arve alles 25. novembril ja sellesse oli juba arvestatud viivis alates 16. novembrist.

Hankewitz ütles, et kuuleb sellist asja esimest korda. «Mingit viivist ei ole tema arvel, me andsime talle soodsamaltki, kuna ta nii pikalt peatus,» ütles Hankewitz, kelle sõnul maksab öö Poska Villas muidu 42 eurot, kuid Veisserikule pakuti tuba 35 euroga, nagu selgub ka arvelt, millel kuupäevaks on 7. november. Kokku ööbis mees külalistemajas 26 päeva, mis teebki summaks 910 eurot.

Tagantjärele tunnistab Hankewitz, et oleks pidanud kliendi tausta põhjalikumalt kontrollima.

29.01.2015 31.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto