Sisukord
Arvamus
Postimees
30.01.2015
Eesti Kampaaniavigade edetabel Rahvastikuteadlane: töökohad kõigepealt Kommunismiohvrite memoriaal tuleb Maarjamäele Komisjon võtab ajateenijate laenuteema taas üles Erakonnad lubavad valimistel mullust lund Konkurentsivõime euroraha ähvardab pihustumine Riigikogu tühistas alaealiste abordipiirangu Male Lastekaitse Liit taunis kõurikut käsitlevat telelugu Kohus ei vabastanud Herman Simmi enne tähtaega Teerulliga kutsuti toetama originaalloomingut Eesti lühiuudised Piirivalve ajaloolised ülesvõtted kolisid filmiarhiivi Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti kokk katsus rammu toidumaailma vägevatega Majandus Komisjon võtab ajateenijate laenuteema taas üles Majanduse lühiuudised Eesti Pank võib hakata ostma riigifirmade võlakirju Erakonnad lubavad valimistel mullust lund Kuu aega vanurite külalistemajas elanud ärimees jättis arve maksmata Välismaa Hinne B—: EL näitas mullu Venemaa suhtes tavatut ühtsust Välismaa lühiuudised Hinded Euroopale: suhted USAga B+, immigratsioon D+ Arvamus Ukraina kangelane: me vajame hädasti abi, relvaabi! Indrek Kuus: Virve läks rikki Postimees 1930. aastal Carlos Ivan Vargas: e-Eesti ehk lihtsuse keerukus Juhtkiri: Strateegiline koostöö või taktikaline laristamine? Henrik Roonemaa: seda maja pole olemas, seda lille pole olemas Siim Ruul: Valimisdebatt ETVs — iga algus on raske Päeva karikatuur Kultuur Mustonenfest — barokk-punki, Kesk-Euroopat ja juudi müstikat Sport Spordi lühiuudised Vali tuul muutis laskmise loteriiks Kalev sai Balti liiga play-off’is raske võidu Rahvuskoondis raha eest: saab nii tulemuse kui ka lojaalsuse Tallinn Kommunismiohvrite memoriaal tuleb Maarjamäele Tarbija Hoopis teistmoodi Hiina Tartu Konguta vallavanem jätkab tööd Tisleritöö vajab teravat silma Tartu linn toetab Mariupoli haiglaid Aiaposti ladumine ja viimistlustööd pottsepaneiule raskusi ei valmista Juuksuripoissi ootab võistlus Venemaal Rahulolematus Tartu kunstimuuseumi direktori tegevusega jätkub Maanteeamet kaalub kahetasandilist Riia ringi Priit Pullerits: miks ma olen venelaste poolt? Vambola Tiik: taastame Raadi mõisa peahoone Preemia hoiab meeles teatrite ehitajat Aafriklased näitavad taset Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Carlos Ivan Vargas: e-Eesti ehk lihtsuse keerukus

4 min lugemist
Carlos Ivan Vargas. FOTO: Erakogu

Välismaalasel pole sugugi kerge kohaneda Eesti e-teenustega, sest nende lihtsust on raske uskuda ja eestlased ei tule selle pealegi, et välismaalased vajavad selgitusi, kirjutab Carlos Ivan Vargas, Mehhikost pärit üliõpilane, kes uurib Tallinna Ülikoolis e-valitsuse toimimist.

Tellijale

Enamik neist, kes pole kunagi Eestis viibinud, ei suuda õieti kuidagi mõista e-teenuseid, mida valitsus pakub. Eestis elaval välismaalasel on neid raske mõista ja veel raskem kasutada, ehkki nad on ju mõeldud kasutajate elu lihtsustama. Seepärast nimetaksin seda iseäralikku olukorda lihtsuse keerukuseks.

Meie, välismaalased, tuleme riikidest, millest mõned on tehnoloogiliselt arenenud, mõned vähem arenenud, mõned aga sellised, mis tehnoloogiajaotuse poolest erinevad Eestist drastiliselt. Kohtades, kust me pärit oleme, võidakse pakkuda mõningaid e-teenuseid ja me teame nende olemasolust; mõnikord oleme neid kasutanud, mõnikord mitte. Eestis on selles mõttes kõik vastupidi: peaaegu kõik saab ära teha e-teenustega oma arvuti, mobiiltelefoni ja ID-kaardi abil. Põhimõtteliselt pole mingit tarvidust minna füüsiliselt kuhugi bürokraatlikke probleeme lahendama. See on paeluv, vahetevahel lausa maagiline, eriti meile, kes me oleme harjunud veetma tunde järjekorras, et siis sattuda tigeda riigiteenistuja silme ette ja lõpuks ikkagi oodata nädalaid ka väga lihtsa toimingu sooritamiseks.

29.01.2015 31.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto