Sisukord
Kultuur
Postimees
30.01.2015
Eesti Kampaaniavigade edetabel Rahvastikuteadlane: töökohad kõigepealt Kommunismiohvrite memoriaal tuleb Maarjamäele Komisjon võtab ajateenijate laenuteema taas üles Erakonnad lubavad valimistel mullust lund Konkurentsivõime euroraha ähvardab pihustumine Riigikogu tühistas alaealiste abordipiirangu Male Lastekaitse Liit taunis kõurikut käsitlevat telelugu Kohus ei vabastanud Herman Simmi enne tähtaega Teerulliga kutsuti toetama originaalloomingut Eesti lühiuudised Piirivalve ajaloolised ülesvõtted kolisid filmiarhiivi Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti kokk katsus rammu toidumaailma vägevatega Majandus Komisjon võtab ajateenijate laenuteema taas üles Majanduse lühiuudised Eesti Pank võib hakata ostma riigifirmade võlakirju Erakonnad lubavad valimistel mullust lund Kuu aega vanurite külalistemajas elanud ärimees jättis arve maksmata Välismaa Hinne B—: EL näitas mullu Venemaa suhtes tavatut ühtsust Välismaa lühiuudised Hinded Euroopale: suhted USAga B+, immigratsioon D+ Arvamus Ukraina kangelane: me vajame hädasti abi, relvaabi! Indrek Kuus: Virve läks rikki Postimees 1930. aastal Carlos Ivan Vargas: e-Eesti ehk lihtsuse keerukus Juhtkiri: Strateegiline koostöö või taktikaline laristamine? Henrik Roonemaa: seda maja pole olemas, seda lille pole olemas Siim Ruul: Valimisdebatt ETVs — iga algus on raske Päeva karikatuur Kultuur Mustonenfest — barokk-punki, Kesk-Euroopat ja juudi müstikat Sport Spordi lühiuudised Vali tuul muutis laskmise loteriiks Kalev sai Balti liiga play-off’is raske võidu Rahvuskoondis raha eest: saab nii tulemuse kui ka lojaalsuse Tallinn Kommunismiohvrite memoriaal tuleb Maarjamäele Tarbija Hoopis teistmoodi Hiina Tartu Konguta vallavanem jätkab tööd Tisleritöö vajab teravat silma Tartu linn toetab Mariupoli haiglaid Aiaposti ladumine ja viimistlustööd pottsepaneiule raskusi ei valmista Juuksuripoissi ootab võistlus Venemaal Rahulolematus Tartu kunstimuuseumi direktori tegevusega jätkub Maanteeamet kaalub kahetasandilist Riia ringi Priit Pullerits: miks ma olen venelaste poolt? Vambola Tiik: taastame Raadi mõisa peahoone Preemia hoiab meeles teatrite ehitajat Aafriklased näitavad taset Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Rahulolematus Tartu kunstimuuseumi direktori tegevusega jätkub

4 min lugemist
FOTO: Margus Ansu / montaaž Kaido Linde

Aasta tagasi said peaminister, kultuuriminister ja Tartu linnavalitsus pöördumise, milles kultuuritegelased väljendasid rahulolematust Tartu kunstimuuseumi direktori Rael Arteli tegevuse suhtes. Rahulolematus pole tänini kadunud.

Tellijale

Aasta tagasi oli 23 kultuuritegelase pöördumise peamiseks sisuks soov, et direktor ei eelistaks nüüdiskunsti muule kunstile. Nad tahtsid näha sellist direktorit, kes mõistab hinnata nii ajalugu kui ka tänast päeva.

Vähem kui pool aastat hiljem pöördusid mõned muuseumi töötajad Tartu Postimehe toimetusse murega, et muuseumi auditeerimisel veebruaris ja järelkontrollis mai lõpus on kultuuriministeerium jätnud muuseumi psühhokliima kahe silma vahele.

Kunstimuuseumi ametiühinguesimees-usaldusisik Ahti Seppet ei saanud juulis kolleegidega toimetusse tulla, sest oli pikemat aega haige. Oma seisukohas, mille ta saatis meilitsi, loetles ta direktor Rael Arteli tegevusi halva tööõhkkonna loomisel.

«Direktori kultuuritu ja kiuslik käitumine oma alluvatega. Hämamine-valetamine Tartu kunstimuuseumi põhimääruse, töötajate koondamise ja vastasseisu kohta. Töötajate küsimustele valikuline vastamine või vastamata jätmine. Hirmuõhkkonna loomine,» märkis ta. «Aeg Rael Arteli juhtimise all on olnud kollektiivile depressiivne ja muuseumile laastav.»

29.01.2015 31.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto