Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rahvastikuteadlane: töökohad kõigepealt

Garri Raagmaa FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Tartu Ülikooli regionaalplaneerimise dotsendi Garri Raagmaa sõnul peaks uus piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programm rõhuma eelmisest rohkem just töökohtade loomisele. «Eelmise programmiperioodi raha kulus suuresti sotsiaalobjektidele,» lausus ta.

Raagmaa sõnul kipuvad omavalitsused aga piirkonna kui terviku vaatamise asemel ikka tegelema oma kohalike probleemidega.

«Eelmise programmperioodi ajal pihustati raha väikeste sotsiaaltaristu objektide vahel ära ja tundub, et kohati võib nüüd minna samamoodi,» lausus ta.

«Euroopa Regionaalarengu Fondi raha on mõeldud selleks, et korraldada ümber paratamatult muutuvat kohalikku majandust. Meil Eestis on esmasektorist (nagu põllumajandus ja kalandus) kadunud ligi 90 protsenti töökohtadest ning samuti on kadunud palju töökohti tööstusest. Uute ettevõtete ja töökohtade loomiseks on vaja teatud vahendeid,» lisas dotsent.

Igal juhul ei ole Raagmaa hinnangul õige jagada meetme raha lihtsalt Tartumaa omavalitsuste vahel rahvaarvu järgi ära.

«Peaks vaatama tervikuna tervet Tartumaad ja Lõuna-Eestit,» märkis ta. «Raha peaks jagama sinna, kus tekib järgmisel kuuel aastal kõige rohkem uusi töökohti. See ei lähe mitte, et jagame inimeste hulga järgi raha ära.»

29.01.2015 31.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto