Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ukraina kangelane: me vajame hädasti abi, relvaabi!

Ukraina parlamendisaadik Andrei Teteruk. FOTO: Jaanus Piirsalu

Ida-Ukraina separatistidega sõdiva Ukraina armee probleem on halvad kindralid ja puudulik relvastus, ütles intervjuus Postimehele vabatahtliku pataljoni Mirotvorets (Rahutagaja) endine ülem, praegune Ukraina parlamendisaadik Andrei Teteruk (41). Peaminister Jatsenjuki parteisse kuuluv Teteruk on tänase Ukraina üks kangelasi, kes juhtis üle tuhande Ukraina sõduri hukkumisega lõppenud Illovaiski katlas ühe raskeima lõigu kaitsmist. 

Tellijale Tellijale

Kui võitlusvõimeline on teie hinnangul praegu Ukraina armee?

Raske küsimus, sest see koosneb praegu regulaararmeest, mobiliseeritutest ja vabatahtlikest üksustest. Lühidalt öeldes nad täidavad praegu oma ülesannet, milleks on vaenlase tagasihoidmine. Aga peab tunnistama, et teatud üksustes on probleeme juhtimisega. Meil ei jätku komandöre, kes oskaksid hästi juhtida üksusi. Kahjuks peame õppima kõige raskemal hetkel, sõja käigus. Ja meil on muidugi suur puudus kaitserelvastusest. Me vajame abi selle relvastuse osas. Näiteks ameeriklastelt saadud raadiolokatsiooni seadmed on tunduvalt parandanud meie suurtükiväe tulejuhtimise kvaliteeti. Kogu abi, mis puudutab kaitserelvastust, aitaks meil lõpetada sõda kiiremini ja väiksemate ohvrite hinnaga.

29.01.2015 31.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto