Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Komisjon võtab ajateenijate laenuteema taas üles

Riigikogu rahanduskomisjon kavatseb järgmisel komisjoni kohtumisel Pangaliiduga laenu võtnud ajateenijatele maksepuhkuse võimaldamise kogu ajateenistuse ajaks taas jutuks võtta.

«Eestis tegutsevad kommertspangad võiksid kaaluda eluasemelaenude tüüptingimuste poliitika muutmist ja võimaldada kaitseväkke minejatele ajateenistuse perioodiks maksepuhkust,» märkis komisjoni liige Aivar Sõerd.

Sõerd tõi välja, et paindlikku laenupoliitikat on kommertspangad juba rakendanud, näiteks andes põllumajandustootjatele maksepuhkust. Tema hinnangul ei tohiks pankade seisukohast vaadatuna laenu võtnud ajateenijate hulk olla ülemäära suur, kuna nad moodustavad praegu kolm–neli protsenti ajateenijatest.

«Kuna kommertspankadele on määrav, et laenusaajal oleks kindel töökoht, siis siin saab pank arvestada, et ajateenistuse ajaks säilitatakse ajateenija töö- või teenistuskoht,» lisas Sõerd ning pakkus, et ennekõike võiks paindlikumat laenupoliitikat võimaldada eluasemelaenu võtjatele.

29.01.2015 31.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto