Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kommunismiohvrite memoriaal tuleb Maarjamäele

Valitsus otsustas eilsel kabinetinõupidamisel rajada kommunismiohvrite memoriaali ja ohvitseride mälestusmärgi Tallinna Maarjamäele. Memoriaal rajatakse tervikliku maastikuarhitektuurilise lahendusena vastavalt 2011. aasta ideekonkursi ühele võidutööle «Mälutulbad», mille autoriks on Koit Ojaliiv, teatas valitsuse pressiesindaja.

Selleks pidas valitsus vajalikuks, et Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) korraldaks memoriaali ja mälestusmärgi maastikuarhitektuurse ansambli rajamise arhitektuurivõistluse ning kutsuks lähteülesande koostamisel kokku töörühma, kus oleksid esindatud represseeritute organisatsioonid, Tallinna linnavalitsus, kujurid, arhitektid ja maastikuarhitektid. Töörühm moodustaks hiljem ka žürii.

Koostöös siseministeeriumi, kultuuriministeeriumi ja Eesti Arhitektide Liiduga korraldatakse arhitektuurivõistlus ning koostöös Tallinna linnavalitsusega detailplaneeringu koostamine.

Memoriaali rajamisega seotud tegevuste võimalikus lisarahastamises lepivad kokku siseministeerium, kultuuriministeerium, rahandusministeerium ja RKAS. Kommunismiohvrite memoriaali valmimine on planeeritud Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise aastaks 2018.

Kultuuriministeerium korraldas koostöös arhitektide liiduga 2011. aastal kommunismiohvrite memoriaali asukoha- ja ideekonkursi. Konkursitöid tutvustati avalikkusele kuni 2013. aasta juunini näitustel maakonnakeskustes ja arhitektide liidu veebikeskkonnas.

29.01.2015 31.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto