Sisukord
Arvamus
Postimees
31.01.2015
Eesti Horoskoop Male Mälumäng Dilbert Inimesed valmistuvad tühja taara ralliks Palju õnne Eesti lühiuudised Imeline imedemaa Liitlasüksuste põlistamise pakett Kes võiks loota ministriportfelli? Kas kaevurite surma põhjustas kiirustamine või puuduv turvavarustus? Ilon Wikland: tahtsin vabale Eestile midagi tagasi anda Parim püsinäitus on Wiklandi «Olen alati siin. Ilon» Majandus Rublakriis tihendas konkurentsi Tallinna lennujaamas Majanduse lühiuudised Välismaa Kelam: Kreeka võib muutuda Venemaa Trooja hobuseks Kreekal seisavad ees rasked veenmiskatsed Välismaa lühiuudised Arvamus Aivar Reinap: pensioniküsimused Postimees 1920. aastal: kommunistide Kinksepa ja Vakmanni lahkumise manifest. Juhtkiri: lisaraha liitlaste vastuvõtuks on mõistlik Urmas Tartes: Rohukedrik – talvekangelane lumehanges Päeva karikatuur Tagasivaade: Tourest alustab Kirglik mees Eesti oma maksimalist Tohtri värdvabandus Tsipras kukutab müüte Tiit Kändler: valguse aeglustamine püsib jätkuvalt uudsena Kultuur Luulehetk – hetk luules Nädala plaat. Audioarhitekti unustatud helihoone Aja auk. Rahunege, ärge tehke seda! Šikk hommage Tartu - USA Hea konservatiivsus Varjupopp Wu-Tangi tegelik geenius Kirglik mees Ilon Wikland: tahtsin vabale Eestile midagi tagasi anda Parim püsinäitus on Wiklandi «Olen alati siin. Ilon» Sport Spordi lühiuudised 31.01 Eesti oma maksimalist Korralik koht väheste treeningute kiuste Rammo purjetab muutuste tuules Võrkpallikoondis sai teada Euroopa liiga vastased Klavan: olen igal hooajal suutnud Bundesligas areneda AK Wu-Tangi tegelik geenius Hea konservatiivsus Külalised söövad mu paljaks Tagasivaade: Tourest alustab Indrek Hargla essee: kirjutatud miljon Tiit Kändler: valguse aeglustamine püsib jätkuvalt uudsena Lasteaiadetektiiv ja võluprillid Audiovisuaalne džäss Broadway telgitagustes Küsimused lollide klubile Evolutsioon jätkub Sõjast võib saada Ukraina uus normaalsus Arter Horoskoop Taaskohtumine suurperega Kevad hiilib ligi Imetlusväärsed inimesed Ürtidega vääristatud praad Susan Luitsalu: ohtlikud ajad Hele Everaus: uskuge, et saate hakkama! Kange jook kiltide, järvede ja kanarbiku maalt Kodutrendid 2015 New Yorgi moejook on must Silja Luide jagab jahutarkust ja oma sidrunikoogi retsepti Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Aivar Reinap: pensioniküsimused

2 min lugemist
Aivar Reinap. FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Valimisväitlustes on pensionitemaatika õigustatult tõusnud huviorbiiti. Üllatusega lugesin lehest pealkirju «Pensionisüsteem on vildakas» ning «Ekspert tunnustab pensionifondide süsteemi». Kas süsteem on siis vildakas või mitte?

Tellijale

Kriitikud ütlevad, et meie kolmesambaline pensionisüsteem on ebaõiglane ning pensioni suurus on liiga suures sõltuvuses tööaastail teenitud palgast. Kirjutasin juba 12 aastat tagasi siinsamas Postimehes, et ebavõrdsus jõuab tulevikus pensionärideni. Sotsiaalkindlustusameti pensioniosakute jaotuse statistika kinnitab igal aastal, et tulevased riiklikud esimese samba pensionid hakkavad mitu korda erinema. Kui siia lisada veel palgaga otseselt seotud teine ja kolmas pensionisammas, siis lõhe pensioni väljamaksetes suureneb tulevikus oluliselt.

Tänini pole peetud eriti vajalikuks meie pensionisüsteemi muuta. Pensionikindlustuse osakud sõltuvad otseselt inimese eest tasutud sotsiaalmaksust ning madalapalgalistel, lastega kodus olevatel emadel või ka näiteks ajateenistuses viibivatel noormeestel pole pensionikassa silmis suurt väärtust. Iseenesest ei maksaks ju olulistes ametites töötavatele inimestele või riigi ja ühiskonna heaks oma aega ohverdavatele kodanikele iga tööaasta eest vähemalt ühe pensionikindlustuse osaku andmine pensionikassale suurt midagi. Lihtsalt muud koefitsiendid kaotavad veidi väärtust.

30.01.2015 02.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto