Mälumäng

Küsimused:

1. Riigikogu liikme elu pole meelakkumine. Talle ei laiene töö- ja puhkeajaseadus, ta ei saa minna haiguslehele, ta ei saa võtta lapsehoolduspuhkust, ta ei saa minna kaitseväkke teenima ... Siiski on rahvavalitul ka kaks olulist privileegi: immuniteet ehk saadikupuutumatus ning indemniteet ehk ... Mis see on? Kui immuniteeti saab saadikult ära võtta, kui ta paha peal on olnud, ja seda on ka tehtud, siis indemniteedi äravõtmisest pole veel kuulda olnud. Vist ei saagi.

2. 2015. aasta aasta puudeks valiti seekord kaks puud. Mis puud?

3. Panama kübar sai selle nimega tuntuks Panama kanali ehitusel. Mis maa rahvuskübar on tegelikult see kerge kaabu, mida suures koguses võib näha näiteks Wimbledoni tenniseturniiri ajal tribüünidel.

4. Hüüdnimesid Dirkules ja German Wunderkind kandev korvpallur Dirk Werner Nowitzki on NBA resultatiivseim välismaalane (5. jaanuarist 2015 üldarvestuses seitsmendal kohal). Alates 1999. aastast mängib ta ühes ja samas meeskonnas. Mis meeskonnas «saksa imelaps» mängib?

5. Berlaymont on Euroopa Komisjoni peahoone Brüsselis. Aastatel 1963–1969 valminud hoone arhitektideks on Lucien De Vestel, Jean Gilson ning vennad André ja Jean Polak. Kust on hoone sellise nime saanud?

-------------------------------

Vastused:

1. Vastutamatus hääletamise ja poliitiliste avalduste eest. Võid öelda, mida sülg suhu toob, ja hääletada, kuidas soovid, või üldse mitte seda teha.

2. Harilik kukerpuu ja harilik kikkapuu.

3. Ecuador.

4. Dallas Mavericks.

5. Varem samas kohas asunud augustiinlaste Berlaymonti nunnakloostri järgi.

Seotud lood
31.01.2015 03.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto