Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.02.2015
Eesti Male Mälumäng Eesti meenutab Tartu rahu aastapäeva Dilbert Tagakülg Taksode kokkupõrkes sai vigastada kolm inimest Rahvarinde ideoloogi lahkumine Meeldib, sest kõigile ei meeldi Erakonnad ei soostu ministrikohti ennustama Eesti lühiuudised Tallinna lennujaamas avanes Postimehe värav Päästeamet abistab meelsasti hättasattunud loomi Autovargad eelistavad Volkswageneid ja BMWsid Palju õnne Aseesimees ja juhatuse liige lahkusid RÜEst Horoskoop Politsei avastas täisvarustuses töötava narkolabori Majandus Toetada või mitte? Soojatootjad on vihased Eesti Energia statistikaäri peale Majanduse lühiuudised Tallinna börsil oli viie aasta parim jaanuar Välismaa Välismaa lühiuudised Moskvas põles kaks päeva ülikooli raamatukogu Kreeka tahab saada vahendajaks Ukraina ja Venemaa vahel Arvamus Vastulause: üksikkandidaadid on nördinud Ülo Kaasik: ka odav laen tuleb tagasi maksta Vahur Made: võit ja rahu Urve Eslas: masinlikkuse kurjus Juhtkiri: valimiseelne hoogtöö Postimees 1936. aastal Helga Kalm: oht ka Eesti julgeolekule Kultuur Käiku läheb kaks uut filmi Sport Spordi lühiuudised Kalev/Cramo andis Euroliiga tiimidele nippe Laskesuusatamises napib kõike, mida tipus vaja Heas vormis Djokovic on Austraalias ületamatu Tarbija Riik sunnib ettevõtteid pudeleid korjama Investeerimishoius on üsna mõttetu toode Tartu Tartu rahu tähistamine algas kõnekoosolekuga Restoranid pakuvad veebruaris suuri maitseelamusi Tartu avab täna 400,4 meetrit pika Ihaste silla Kolkjas kihutasid taas kelgud Koduta mees pälvib inimeste kaastunnet ja põlgust Puhja rahvas vaeb kooli tulevikku Kalle Muuli: see on esimene kord, kus tunnen, et peaks ise sekkuma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Riigikogu liikme elu pole meelakkumine. Talle ei laiene töö- ja puhkeajaseadus, ta ei saa minna haiguslehele, ta ei saa võtta lapsehoolduspuhkust, ta ei saa minna kaitseväkke teenima ... Siiski on rahvavalitul ka kaks olulist privileegi: immuniteet ehk saadikupuutumatus ning indemniteet ehk ... Mis see on? Kui immuniteeti saab saadikult ära võtta, kui ta paha peal on olnud, ja seda on ka tehtud, siis indemniteedi äravõtmisest pole veel kuulda olnud. Vist ei saagi.

2. 2015. aasta aasta puudeks valiti seekord kaks puud. Mis puud?

3. Panama kübar sai selle nimega tuntuks Panama kanali ehitusel. Mis maa rahvuskübar on tegelikult see kerge kaabu, mida suures koguses võib näha näiteks Wimbledoni tenniseturniiri ajal tribüünidel.

4. Hüüdnimesid Dirkules ja German Wunderkind kandev korvpallur Dirk Werner Nowitzki on NBA resultatiivseim välismaalane (5. jaanuarist 2015 üldarvestuses seitsmendal kohal). Alates 1999. aastast mängib ta ühes ja samas meeskonnas. Mis meeskonnas «saksa imelaps» mängib?

5. Berlaymont on Euroopa Komisjoni peahoone Brüsselis. Aastatel 1963–1969 valminud hoone arhitektideks on Lucien De Vestel, Jean Gilson ning vennad André ja Jean Polak. Kust on hoone sellise nime saanud?

-------------------------------

Vastused:

1. Vastutamatus hääletamise ja poliitiliste avalduste eest. Võid öelda, mida sülg suhu toob, ja hääletada, kuidas soovid, või üldse mitte seda teha.

2. Harilik kukerpuu ja harilik kikkapuu.

3. Ecuador.

4. Dallas Mavericks.

5. Varem samas kohas asunud augustiinlaste Berlaymonti nunnakloostri järgi.

Seotud lood
    31.01.2015 03.02.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto