Sisukord
Eesti
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (2) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (2) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (2) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (4) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (9) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (9) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (5) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (1) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (3) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (2) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Riigikogu liikme elu pole meelakkumine. Talle ei laiene töö- ja puhkeajaseadus, ta ei saa minna haiguslehele, ta ei saa võtta lapsehoolduspuhkust, ta ei saa minna kaitseväkke teenima ... Siiski on rahvavalitul ka kaks olulist privileegi: immuniteet ehk saadikupuutumatus ning indemniteet ehk ... Mis see on? Kui immuniteeti saab saadikult ära võtta, kui ta paha peal on olnud, ja seda on ka tehtud, siis indemniteedi äravõtmisest pole veel kuulda olnud. Vist ei saagi.

2. 2015. aasta aasta puudeks valiti seekord kaks puud. Mis puud?

3. Panama kübar sai selle nimega tuntuks Panama kanali ehitusel. Mis maa rahvuskübar on tegelikult see kerge kaabu, mida suures koguses võib näha näiteks Wimbledoni tenniseturniiri ajal tribüünidel.

4. Hüüdnimesid Dirkules ja German Wunderkind kandev korvpallur Dirk Werner Nowitzki on NBA resultatiivseim välismaalane (5. jaanuarist 2015 üldarvestuses seitsmendal kohal). Alates 1999. aastast mängib ta ühes ja samas meeskonnas. Mis meeskonnas «saksa imelaps» mängib?

5. Berlaymont on Euroopa Komisjoni peahoone Brüsselis. Aastatel 1963–1969 valminud hoone arhitektideks on Lucien De Vestel, Jean Gilson ning vennad André ja Jean Polak. Kust on hoone sellise nime saanud?

-------------------------------

Vastused:

1. Vastutamatus hääletamise ja poliitiliste avalduste eest. Võid öelda, mida sülg suhu toob, ja hääletada, kuidas soovid, või üldse mitte seda teha.

2. Harilik kukerpuu ja harilik kikkapuu.

3. Ecuador.

4. Dallas Mavericks.

5. Varem samas kohas asunud augustiinlaste Berlaymonti nunnakloostri järgi.

Seotud lood
    19.02.2020 20.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto