Sisukord
Arvamus
Postimees
02.02.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Eesti meenutab Tartu rahu aastapäeva Dilbert Meeldib, sest kõigile ei meeldi Taksode kokkupõrkes sai vigastada kolm inimest Rahvarinde ideoloogi lahkumine Aseesimees ja juhatuse liige lahkusid RÜEst Erakonnad ei soostu ministrikohti ennustama Eesti lühiuudised Tallinna lennujaamas avanes Postimehe värav Päästeamet abistab meelsasti hättasattunud loomi Autovargad eelistavad Volkswageneid ja BMWsid Horoskoop Tagakülg Majandus Toetada või mitte? Soojatootjad on vihased Eesti Energia statistikaäri peale Majanduse lühiuudised Tallinna börsil oli viie aasta parim jaanuar Välismaa Välismaa lühiuudised Moskvas põles kaks päeva ülikooli raamatukogu Kreeka tahab saada vahendajaks Ukraina ja Venemaa vahel Arvamus Vastulause: üksikkandidaadid on nördinud Ülo Kaasik: ka odav laen tuleb tagasi maksta Vahur Made: võit ja rahu Urve Eslas: masinlikkuse kurjus Juhtkiri: valimiseelne hoogtöö Postimees 1936. aastal Helga Kalm: oht ka Eesti julgeolekule Kultuur Käiku läheb kaks uut filmi Sport Spordi lühiuudised Kalev/Cramo andis Euroliiga tiimidele nippe Laskesuusatamises napib kõike, mida tipus vaja Heas vormis Djokovic on Austraalias ületamatu Tarbija Riik sunnib ettevõtteid pudeleid korjama Investeerimishoius on üsna mõttetu toode Tartu Tartu rahu tähistamine algas kõnekoosolekuga Restoranid pakuvad veebruaris suuri maitseelamusi Tartu avab täna 400,4 meetrit pika Ihaste silla Kolkjas kihutasid taas kelgud Koduta mees pälvib inimeste kaastunnet ja põlgust Puhja rahvas vaeb kooli tulevikku Kalle Muuli: see on esimene kord, kus tunnen, et peaks ise sekkuma Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Vahur Made: võit ja rahu

4 min lugemist
Vahur Made FOTO: Postimees.ee

Tartu rahuleping on eestlastele ikka ja jälle kainestavaks meenutuseks, et Venemaale on sõlmitud lepinguil vaid taktikaline väärtus, kirjutab Eesti Diplomaatide Kooli asedirektor Vahur Made.

Tellijale

Eestil on võiduka Vabadussõja tulemusena sõlmitud rahulepingust kasu ka praeguse Ukraina sõja tekitatud äärmiselt plahvatusohtlikus rahvusvahelises õhustikus. Kaitstuse suurendamise ja sõjalise võime tugevdamise kõrval peaks Eesti palju rohkem rõhutama endaga seotud ajaloolisi traditsioone rahvusvahelises poliitikas. Seda, et Eesti on Euroopa iseenesestmõistetav osa, et Eesti on alati olnud aktiivne tegutseja rahvusvahelistes institutsioonides ning panustanud rahvusvaheliste normide ja kokkulepete süsteemi arendamisse. Tartu rahuleping on siin kindlasti üks märkimisväärne element. Kuigi mitte ainus.

31.01.2015 03.02.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto